Výsměch Nečasovi: Protivládní internet vysílá štípavou básničku

17.06.2013 9:52

„Už bylo asi na čase, dát zemi nebe bez mráčků, zbavit se šaška Nečase a podplacených plaváčků,“ uvádí text básničky, která oslavuje pád Petra Nečase. Veršovánka nazvaná „Politická povodeň“ se objevila na největší facebookové protivládní stránce Stydím se za vládu ČR a chci její demisi, ve které se sdružuje přibližně 30 tisíc uživatelů sociální sítě.

Výsměch Nečasovi: Protivládní internet vysílá štípavou básničku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Nečas
reklama

Anketa

Co se má dít dál?

hlasovalo: 2837 lidí

Mnozí politici i komentátoři upozorňují, že současná situace není přílišným důvodem k radosti. Někteří levicoví politici se obávají příchodu „nového Nečase“. Někteří lidé však radost nad pádem ministerského předsedy neskrývají.

Dokládají to příspěvky z facebookové stránky „Stydím se za vládu ČR a chci její demisi“, která má 28 a půl tisíce fanoušků. „Nečas padl, s ním i celá vláda. Chceme ale nové volby a ne, že tahle zlodějská parta pojede dál bez Nečase!“ komentuje dění správce zmíněné stránky Milan Mráz.

„Tohle je ta vaše modla..."

V aktuálních příspěvcích fanoušků Mrázovy facebookové stránky se objevila i básnička s názvem Politická povodeň. „Smetla nás voda staletá, ODS hledá pádla, Nagy si zkouší klepeta za krtky a psí žrádla,“ zní první odstavec básně. Ta se objevila nejen na zmíněné facebookové stránce, ale na mnoha dalších místech na internetu.

Zakladatel stránky Milan Mráz rovněž dost peprně komentuje nedávné vyjádření šéfa TOP 09 Karla Schwarzenberga, který uvedl, že vláda by měla pokračovat.

„Tohle je ta vaše modla! Ten čistý, bez poskvrny, charakterní a slušný člověk… Bůh ví jak jste ho vy vlezprdelové nazývali a chtěli jste ho za prezidenta - vy Svěrákové, Čáslavské a další hovadská pakáži! Tento člověk je posedlý mocí a penězi a bude se koryta držet ‚přes mrtvoly‘. Tohle už není demokratický stát, tohle už je diktatura a tyranie!“ psal ostře Mráz.

Celé znění básně, zveřejněné na stránce Stydím se za vládu ČR a chci její demisi:

Politická povodeň

Smetla nás voda staletá
ODS hledá pádla
Nagy si zkouší klepeta
za krtky a psí žrádla

Už bylo asi na čase

dát zemi nebe bez mráčků
zbavit se šaška Nečase
a podplacených plaváčků

Lepší než celý Titanic
asi i zapnu bednu
za tohle drama cajtům dík
šmejdi ať táhnou ke dnu…

Zakladatel stránky Milan Mráz je v souvislosti se současnou koaliční vládou i vládními stranami a jejich představiteli často nekompromisní. Nedávné vystoupení ministra Miroslava Kalouska v rozhlase, z něhož bylo patrné, že první místopředseda TOP 09 je pod vlivem alkoholu, okomentoval Mráz následovně:

"Že při letošních povodních se kromě Vltavy a Labe vylil, a to řádně, i ministr Kalousek. U mě je Kalousek nekompetentní, ničemu nerozumí. Chlastá od rána, na něm to přeci každý vidí, a takovýhle alkoholik řídí naši ekonomiku a naše daně? Bože, kde to jsme! U mě je Kalousek ožralé hulvátské prase a měl už dávno sedět! A pojď mi Kalousku za to dát výchovnou facku."

Politika strachu, arogance a výsměchu

Mráz podporuje komunistickou stranu a nijak se za to nestydí, naopak. "Já osobně doufám a pevně věřím, že vyhraje levice a pravice utrží drtivou porážku. 'Strašák komunismem' je již zatuchlý asi jako Nečasovy trenýrky a Kalouskovy ponožky. Národ není hloupý a vidí, dokáže srovnat. Navíc v ČR nikdy nebyl komunismus, ale socialismus a nikdy nelze opakovat přesně to samé, co tu bylo. Že však potřebujeme lepší a spravedlivější a sociální stát, kde se má pracující člověk dobře, o tom snad není žádného pochybu," řekl nedávno ParlamentnímListům.cz.

Ten dává současné končící vládě za vinu i těžkou ekonomickou situaci, ve které se naše země nachází. "Je to výsledek této vlády, její nesmyslné politiky škrtů, politiky strachu o práci, politiky strachu o to, co bude, co se může stát, politiky arogance a výsměchu obyčejným lidem. Jedni lidi práci nemají, tudíž utrácet nemohou, druzí práci mají, ale neutrácejí, protože buď jsou rádi, že sotva vyjdou, když musí poplatit Kalouskovy vysoké daně, nebo mají, ale šetří, protože neví, co přijde," konstatoval v jednom ze starších komentářů pro server ParlamentníchListů.cz Milan Mráz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Radim Panenka
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Noví komunisté, ti zelení. Nikdo si je tak ale netroufá nazvat. Takže to Karolína Stonjeková napravila a naložila jim za vše

20:13 Noví komunisté, ti zelení. Nikdo si je tak ale netroufá nazvat. Takže to Karolína Stonjeková napravila a naložila jim za vše

Komentátorka Karolina Stonjeková varuje před vlnou „nových mladých komunistů“. Avšak nemyslí jimi čl…