Výsměch europoslanci Kolajovi za žalování do Bruselu: Soudruh Pirát, železná pěst komisařky Jourové. A paní učitelce to taky povíte?

31.05.2020 8:47

Hudebník a člen Trikolóry Petr Štěpánek ve svém facebookovém komentáři glosuje reakce odpůrců volby nových členů do Rady ČT, v první řadě tu, která zazněla od pirátského europoslance Marcela Kolaji, jenž volbu charakterizuje jako volbu členů rady ČT v režii ANO. Inicioval proto, aby se záležitost řešila na evropské úrovni. Jeho „žalování“ v Bruselu se vysmívá i poslanec a pražský zastupitel Patrik Nacher (ANO), který Kolajovi připojil zajímavý vzkaz.

Výsměch europoslanci Kolajovi za žalování do Bruselu: Soudruh Pirát, železná pěst komisařky Jourové. A paní učitelce to taky povíte?
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Spisovatel, hudebník Petr Štěpánek
reklama

Anketa

Souhlasíte s tím, že europoslanec Kolaja chce volbu radních ČT řešit na úrovni EU?

1%
99%
hlasovalo: 17514 lidí

„Ve výboru CULT, do kterého spadá nezávislost médií, jsem podnikl kroky, aby odpovědná komisařka přišla vysvětlit, co dělá pro svobodu médií. Jsem zvědavý, jak se k tomu tato komisařka postaví,“ napsal Kolaja ve svém tweetu adresovaném eurokomisařce Věře Jourové z ANO.

„Nesu dobré zprávy,“ oznámil o pár hodin později Kolaja, že na základě jeho podnětu se bude výbor dále zabývat situací kolem voleb do Rady ČT. „Výbor si vyžádá další informace v této záležitosti nejen od Komise, ale i od Skupiny evropských regulačních orgánů pro audiovizuální mediální služby (ERGA),“ upřesnil.

Jeho stížnost Petr Štěpánek reflektoval slovy: „Soudruh pirát Kolaja, t. č. zeleno-černo-duhovo-růžovo-rudý europoslanec, podal na předsednictvu Ústředního výboru Evropské unie důraznou stížnost na zlotřilé rejdy českých poslanců, kteří si dovolili zvolit do Rady České – pardon, Bruselské – televize nesprávné osoby, a žádá soudružku komisařku Jourovou, aby s železnou pěstí evropských hodnot neprodleně zasáhla a ukázala zdejším reakcionářům, zač je toho marx-islamistický loket.“

Podobně Kolajovy kroky zarážejí poslance Patrika Nachera: „Já to taky povím mamince, a ještě učitelce,“ parodoval europoslanec. A vzkázal mu: „Když už donášíte do Bruselu, řeknete jim také, že je váš primátor hulvát? Dík.“

Že je Česká televize nyní tématem pro Evropskou unii, pár dní před Kolajovou stížností, upozorňovala také europoslankyně Michaela Šojdrová. Přinejmenším pro kulturní výbor europarlamentu. „Na dnešním pracovním jednání koordinátorů kulturního výboru EP se jednalo o podpoře kultury skrze Evropský institut inovace a technologií. Padlo i téma svobody médií v ČR v souvislosti s volbou nových radních České televize, jejichž volba vyvolává obavy i na úrovni EU.“

 

 

O tom, v kom konkrétně volba Hany Lipovské, Luboše Xavera Veselého či Pavla Matochy vyvolává obavy, se europoslankyně nezmínila.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

USA: „Auto, auto!“ A lidé letí vzduchem. Krvavý svátek, střelba všude. I malé dítě mrtvé. A ozvala se Hillary

22:07 USA: „Auto, auto!“ A lidé letí vzduchem. Krvavý svátek, střelba všude. I malé dítě mrtvé. A ozvala se Hillary

Oslavy Dne nezávislosti se ve Spojených státech nesly ve znamení násilí. V ulicích došlo k desítkám …