Výsměch šéfredaktora Lidových novin: Kalousek je Babišův otrok. Šíří fake news a klesl na úroveň Okamury

17.03.2017 7:59

Šéfredaktor Lidových novin István Léko, které si před pár lety koupil Andrej Babiš (ANO), dospěl k pro mnohé čtenáře velmi překvapivému závěru. Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek se prý proměnil v Babišova otroka. A ještě navíc ukázal, jak moc nerozumí zákonům. K dokreslení celé frašky Léko dodává, že desítky poslanců Kalouskovu kapitální neznalost posvětily.

Výsměch šéfredaktora Lidových novin: Kalousek je Babišův otrok. Šíří fake news a klesl na úroveň Okamury
Foto: Hans Štembera
Popisek: TOP 09 představila svou Vizi 2030. V tomto roce by ráda například viděla již zavedené euro nebo stejnou životní úroveň jako v sousedním Německu
reklama

„Miláček tzv. pražské kavárny a ideový vůdce české pravice a zároveň i Sobotkovy části sociální demokracie Miroslav Kalousek by v barvách TOP 09 rád poslancoval ještě další čtyři roky, tedy do podzimu 2021. Chce, aby ho do Sněmovny dostal Babiš. Přesněji Antibabiš. Kalousek si lehá a vstává s Babišem a zjevně už se stal Babišovým otrokem. Staré rčení říká: Jsi otrokem toho, koho nenávidíš,“ píše Léko.

Otázkou je, zda tento plán Kalouskovi vyjde, neboť podle šéfredaktora TOP 09 klesl asi tak na úroveň Tomia Okamury (SPD) a už neváhá šířit ve veřejném prostoru sebevětší nesmysly. A páni poslanci zřejmě odmítají přemýšlet, protože Kalouskovy nesmysly ještě podporují. Ukázalo se to ve chvíli, kdy Kalousek tvrdil, že se Babiš dopustil podvodu.

Když to Kalousek říkal, možná nepřemýšlel, protože je sice pravda, že Andrej Babiš v minulosti prodal některé firmy společnosti Agrofert, jenže už není pravda, že se tyto akvizice daly odepsat z daní. Kalousek by to jako bývalý ministr financí mohl vědět, posmívá se předsedovi TOP 09 šéfredaktor deníku. Kalousek tak prý po světě šíří fake news a veřejnost to nechává v klidu.

„Bohužel Babišovy poslance nenapadlo navrhnout Sněmovně zařadit bod jednání na téma ‚šokující neznalost daňových zákonů bývalého ministra financí‘. Až příště bude Kalousek navrhovat cokoliv, ať se poslanci, Babišovi otroci, před hlasováním nejdříve ujistí, zda se opět nejedná o hoax či fake news,“ uzavřel Léko Babišovu obhajobu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Země jde do kopru, smál se Moravec Babišovi. A vyslechl si za to od Faltýnka

15:05 Země jde do kopru, smál se Moravec Babišovi. A vyslechl si za to od Faltýnka

Funguje ještě vůbec koalice ANO a ČSSD držená u moci komunisty, když byly obří daňové změny prohlaso…