Vysoký ukrajinský politik kritizoval údajnou nečinnost OBSE na Donbasu

19.01.2015 7:11

Nespokojenost s výsledky práce mise Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) vyjádřil včera náměstek ukrajinského ministra zahraničí Tigran Avakjan. Uvedl to v telefonickém rozhovoru, který měl s šéfem mise Ertugrulu Apakanem. Mise OBSE má na východě Ukrajiny dohlížet na dodržování příměří.

Vysoký ukrajinský politik kritizoval údajnou  nečinnost OBSE na Donbasu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Den nezávislosti Ukrajiny na Václavském náměstí v Praze
reklama

"Nedostatečná rozhodnost mezinárodní mise umožňuje teroristům beztrestně porušovat režim příměří, což vede k obětem na lidských životech," řekl ukrajinský diplomat. Poukázal přitom na nedělní incident ve městě Vuhlehirsk, kde po explozi granátu zahynuly dvě děti. Jejich smrt mají podle Kyjeva na svědomí povstalci, kteří město ostřelovali z minometů.

Ukrajina podle Avakjana proti nečinnosti OBSE ostře protestuje a vyjadřuje krajní nespokojenost. Apakan prý slíbil zjednat nápravu; spojí se s misí na Donbasu a vydá jí příslušné instrukce.

Na východě Ukrajiny působí asi 500 evropských pozorovatelů, kteří svou misi vykonávají v krajně složitých podmínkách. Monitorovací skupiny se opakovaně dostávají pod palbu jedné či druhé strany, v řadě případů kvůli pokračujícím bojům musely na svou činnost rezignovat.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Angažovaný Zdeněk Svěrák. Dva lišáci a Mikuláš. Pane prezidente, oni nám říkají „havloidi“. Dohromady je to vážně síla

7:31 Angažovaný Zdeněk Svěrák. Dva lišáci a Mikuláš. Pane prezidente, oni nám říkají „havloidi“. Dohromady je to vážně síla

VZPOMÍNKY A PERLY V literární tvorbě Zdeňka Svěráka mají desátá léta jednadvacátého století velmi zv…