Akademie věd totiž v České republice proškoluje přes 2000 doktorandů, kteří pocházejí z vysokých škol. Zaměstnáni jsou zde na částečný úvazek a dostávají také zázemí pro výzkum. Roční náklady Akademie se vyšplhají až na 200 milionů korun.
Jenže titul studentům udělí vysoká škola, která na ně také pobírá dotace. Předseda Akademie Jiří Drahoš doufal, že se toto zohlední v chystané novele vysokoškolského zákona, ale není tomu tak.
Roční náklady na studenta prý tvoří 50 000 korun, záleží ale na náročnosti oboru. "Tyto peníze k nám na ústavy prostě nejdou. My studenty platíme z našeho měšce, investujeme do nich jak mzdově, tak i materiálně, staráme se o ně na úkor ústavů a jejich financí," stěžoval si na ČRo Drahoš.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
autor: pan
Pokorná Jermanová (ANO): Emisní povolenky schválila Fialova vláda a teď proti tomu falešně bojuje
A kdo schválil a podepsal Green Deal? A co jste udělali pro jeho zrušení, jak jste slibovali? Podle mě jste jak jeden za 18 a druhý bez dvou za 20
Další články z rubriky

18:06 Peníze na „obranu“ do hodnot a neziskovek? Zahradil má obavy
Matěj Gregor a bývalý europoslanec Jan Zahradil rozebírají aktuální hrozby, které podle nich otřásaj…
- 12:45 Poučování lůzy z festivalového luxusu. Holec zdraví Vary
- 10:39 Zásadní otázka k blackoutu. Vitásková je velmi zvědava na odpověď
- 18:03 Zaplaťte miliony a můžete „bydlet“. Šokující vývoj v ČR
- 12:40 A do mě se může? Zlá připomínka v kauze Turek a Rychlíková
- 8:00 Každou šestou výplatu dáte NATO. Brutální čísla ze Slovinska