Vystrčil: Omlouvám se. Pokazil jsem to

01.03.2021 10:24

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) uvedl, že lidé, kteří dostávají i v časech pandemie 100 procent svého platu, by se měli rozdělit s těmi, kteří v časech pandemie pracovat nemohou. Kupříkladu státní úředníci by podle něj mohli dostávat 70 procent mzdy a zbylých 30 procent by poslali trpícím živnostníkům. O pár hodin později začal litoval, co si to zavařil.

Vystrčil: Omlouvám se. Pokazil jsem to
Foto: screen: FCB Miloše Vystrčila
Popisek: Miloš Vystrčil
reklama

Předseda Senátu Miloš Vystrčil v nedělní Partii na CNN Prima News volal po solidaritě.

Anketa

Stydíte se před zahraničím, jak Česko zvládá covid-19?

28%
72%
hlasovalo: 14995 lidí

„My tady máme část obyvatel, kteří nikdy nic po státu nechtěli, možná jsou jich dokonce dva miliony, a dneska lezou doslova po čtyřech, ... a pak tady máme lidi, což jsou teda většinou úředníci, kteří mají homeoffice nebo chodí do práce a na konci měsíce dostanou ten svůj plat a vůbec nic se neděje. To je věc, která není normální. Je to veliký problém. ... Můj názor je, že v nějakém okamžiku, pokud to chceme překonat, bude muset dojít k nějaké sdílené solidaritě,“ apeloval na své spoluobčany.

Psali jsme: Vystrčil v Partii vyzval státní úředníky na home office: Dejte 30 procent svého platu živnostníkům!

„Tak si musíme říct, že budeme pracovat třeba za 70 procent a těch třicet procent dostanou tihle lidé (živnostníci). Oni jsou tou solí země, oni jsou nositeli té svobody, té demokracie. My je nemůžeme nechat padnout,“ rozvedl svou myšlenku.

O pár hodin později se za svá slova omlouval.

„To jsem si to zavařil. Jediné, co jsem chtěl v CNN Prima říci, bylo, že není možné, aby účet za pandemii zaplatila jen určitá skupina lidí, ale že by se na tom měli prostřednictvím sdílené solidarity podílet i zaměstnanci veřejného sektoru. Omlouvám se za nepovedené vyjádření,“ sypal si popel na hlavu na Twitteru.

Omlouvající se Miloš Vystrčil

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tvl. Fiala s tou kráskou z TOPky přišli do pivovaru a dali si birell! Šlechta v saku, musel jsem odejít!" Svědek o kampani SPOLU v Telči

4:45 „Tvl. Fiala s tou kráskou z TOPky přišli do pivovaru a dali si birell! Šlechta v saku, musel jsem odejít!" Svědek o kampani SPOLU v Telči

ParlamentníListy.cz oslovil rodák z Telče, který byl podle svých slov účastníkem nedávné akce předse…