Vystrčil v Senátu předával medaile. Ocenil i šéfa BIS Koudelku

28.09.2021 22:25 | Zprávy
autor: čtk

Pověřený ředitel Bezpečnostní informační služby Michal Koudelka, architektka Eva Jiřičná a dramatik, skladatel, textař a režisér Jiří Suchý patří mezi 15 osobností, které dnes v Senátu získaly stříbrnou medaili předsedy horní komory. Ocenění, které bylo udělováno už podesáté, jim předal předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS).

Vystrčil v Senátu předával medaile. Ocenil i šéfa BIS Koudelku
Foto: archiv
Popisek: Michal Koudelka, ředitel Bezpečnostní informační služby

Vystrčil označil v úvodním projevu za symbolické, že se medaile předávají na svátek svatého Václava. „I naši laureáti jsou lidmi, kteří významně přispívají k tomu, aby byl náš národ hrdým, sebevědomým a aby nezapomínal na své kořeny,“ řekl. Všichni ocenění lidé mají podle předsedy Senátu tři vlastnosti, které je spojují, a to statečnost, schopnost být příkladem a vzorem a pevnost chakteru, postojů a idejí.

Za oceněné vystoupila bývalá předsedkyně Akademie věd Helena Illnerová, podle níž je spojuje to, že konají své dílo opravdově, s plným nasazením, s úctou k lidem a s láskou k zemi. Vyzdvihla také horní komoru. „Senát je ústatní pojistkou i pojistkou našeho geopolitického směřování,“ zdůraznila.

Koudelka, který navzdory výhradám z Hradu stále vede civilní kontrarozvědku, byl letos Sněmovnou nominován na Medaili Za zásluhy. Prezident Miloš Zeman, který Koudelku už šestkrát odmítl jmenovat do hodnosti generála, návrhu zřejmě nevyhoví. Senát mimo jiné uvedl, že Koudelka pravidelně upozorňuje na nebezpečí postsovětské interpretace dějin a varuje před bezpečnostními hrozbami ze strany Ruska a Číny.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Babiš a dotace

Proč řešíte, že Babiš nebude dostávat dotace od EU? Neměl byste být spíš rád jako jeho oponent? Navíc na nás občany to přeci nemá žádný vliv nebo snad jo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Turek odhalil zákulisí: Obří pavouk kolem peněz. A pak došlo na Pavla

20:30 Turek odhalil zákulisí: Obří pavouk kolem peněz. A pak došlo na Pavla

Pořad Po žních k Turkovi po více než čtyřech letech končí na VOX TV. Filip Turek a Gabriela Sedláčko…