Vystrčil z ODS ohromil čtenáře výkladem, proč vyloučili Klause: Když chodíte za ženami, nemůžete se divit, že se manželka rozvede

02.02.2020 9:31

Předseda senátorského klubu ODS Miloš Vystrčil odpovídal na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Týkaly se například toho, jak se dívají ostatní senátoři na jeho návrh, aby se na počest zesnulého předsedy horní komory Parlamentu Jaroslava Kubery postavila ve Valdštejnském paláci lavička s popelníkem. Kromě toho byl vybídnut znovu vysvětlit vyloučení Václava Klause mladšího.

Vystrčil z ODS ohromil čtenáře výkladem, proč vyloučili Klause: Když chodíte za ženami, nemůžete se divit, že se manželka rozvede
Foto: archiv senátora
Popisek: senátor a místopředseda ODS Miloš Vystrčil
reklama

Právě lavička s popelníkem je podle Vystrčila ideální pro zachování památky Kubery na půdě horní parlamentní komory, jelikož snad každý ví, že byl vášnivý kuřák. Tazatele proto zajímalo, jestli je podpora pro vznik této lavičky skutečně tak velká, aby vznikla. „Kolegové se většinově na nápad s lavičkou dívají s porozuměním. Věřím, že se nám nápad podaří dotáhnout do konce,“ odpověděl senátor Vystrčil.

Pak se čtenář ještě doptal, jak jde správně za sebou postavení ústavních činitelů. „Nejvyšším ústavním činitelem je prezident, na druhém místě je předseda Senátu, na třetím místě je předseda Poslanecké sněmovny a na čtvrtém premiér,“ upřesnil Vystrčil.

Další dotaz byl o Klausovi juniorovi a jeho vyloučení z ODS. „Jenom si dovolím připomenout slova osvíceneckého spisovatele Voltaira: Nesouhlasím s jediným slovem, které říkáte, ale navždy budu bránit, abyste je říkat mohl,“ doplnil tazatel ke své otázce.

Vystrčil zopakoval, že Václav Klaus byl vyloučen z důvodu, že porušoval stanovy ODS. „To znamená porušoval něco, k čemu se sám dobrovolně zavázal a to nemá nic společného se svobodou slova apod.,“ zdůraznil předseda senátorského klubu ODS.

Podotkl, že Klaus klidně může říkat a dělat, co chce, ale nemůže se zároveň zavazovat například vstupem do ODS, že něco z toho říkat a dělat nebude. „Pro názornost: Nemůžete své manželce slíbit věrnost a zároveň chodit za jinými ženami a pak se divit, že se s Vámi chce rozvést,“ dal za příklad na závěr Vystrčil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozhovor o Trumpovi se na ČT vymkl: Host drtil chyby v otázkách. Moderátorka mu skákala do řeči a pak to rychle ukončila

19:43 Rozhovor o Trumpovi se na ČT vymkl: Host drtil chyby v otázkách. Moderátorka mu skákala do řeči a pak to rychle ukončila

V České televizi vystoupil k dění ve Spojených státech komentátor a publicista Jefim Fištejn. Kromě …