Vysvobozené Hanča a Tonča: Možná to prý bylo úplně jinak

31. 3. 2015 9:40

Hana Humpálová a Antonie Chrástecká se možná dostaly na svobodu díky penězům, pocházejícím z trestné činnosti. Naznačují to informace, které se podařilo získat serveru idnes.cz. Šlo o případ česko-íránského podnikatele Shahrama Abdullaha Zadeha, který byl v Česku obviněn z miliardových daňových podvodů s pohonnými hmotami. České rozvědce ale tvrdil, že má v Pákistánu, kde byla dvojice mladých Češek před dvěma lety unesena, konexe.

Vysvobozené Hanča a Tonča: Možná to prý bylo úplně jinak
Foto: wikipedia
Popisek: Pákistánská vlajka

Kvůli němu údajně dokonce civilní rozvědka ÚZSI naléhala na celníky, aby proti Zadehovi nezasahovali a nad jeho obchody zavřeli oči. „Až desítky milionů korun z obchodů měly totiž směřovat přes několik firem do Pákistánu,“ uvedl server s tím, že přesný účel těchto transakcí – jestli mělo jít o peníze na výkupné, nebo jen o soukromý byznys – je však neznámý.

Nicméně nic prý nenasvědčuje tomu, že by Zadeh k propuštění jakkoli pomohl. Podle serveru proto nelze vyloučit, že vodil české tajné služby za nos.

Lidové noviny už dříve napsaly, že za Zadeha při diplomatických jednáních patrně orodoval i ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Ale i další významní politici – tehdejší premiéři Jan Fischer a Jiří Rusnok.

Celý text je ZDE


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Že na Donbasu nejsou ruští vojáci, ale dobrovolníci? Tak ale dobře placení!“ Zaorálek se rozčiloval na Schneiderově akci k výročí Majdanu a publikum ho málem rozneslo

19:41 „Že na Donbasu nejsou ruští vojáci, ale dobrovolníci? Tak ale dobře placení!“ Zaorálek se rozčiloval na Schneiderově akci k výročí Majdanu a publikum ho málem rozneslo

Čubčí syn Porošenko, gruzínští střelci z oken konzervatoře na kyjevském Majdanu. Spálení lidé ve vyp…