Vyznamenaný Mánek: Ministr Brabec urazil mě i prezidenta Zemana

06.11.2015 9:58

Někdejší ředitel Národního parku Šumava se důrazně ohradil proti tvrzení ministra pro životní prostředí Richarda Brabce (ANO). Ten potom, co Mánek dostal vyznamenání z rukou prezidenta republiky, prohlásil, že Mánka nepovažuje ani tak za odborníka jako píše za člověka, který v národním parku porušoval zákon, za což byl také odvolán. Za to si prý rozhodně státní vyznamenání nezaslouží. Mánek ale brání sebe i prezidenta.

Vyznamenaný Mánek: Ministr Brabec urazil mě i prezidenta Zemana
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Prezident Miloš Zeman na náměstí v Lanškrouně

Deník MF Dnes přinesl po vyznamenání Mánka text, v němž ministr životního prostředí Richard Brabec někdejšího šéfa NP Šumava zkritizoval, a noviny přidaly titulek, v němž se objevilo i slovo diletant. Mánek v témže deníku prohlašuje, že není žádný diletant. Vyjadřuje navíc názor, že terčem útoku není ani tak on sám jako spíše prezident Zeman.

„Ovšem nikdy bych nečekal, že mě MF Dnes ústy ministra Brabce obřím nadpisem na titulní straně označí za diletanta a ministr prohlásí, že mě vyhodil pro neschopnost. Chápu nutnost ministrovy politické obhajoby, ale nechápu potřebu mě urážet. Ale usuzuji také, že možná nejde až tak o mou osobu, ale že kritika míří na prezidenta,“ píše vyznamenaný.

Když mu volali z Hradu, měl prý pochybnosti, zda toho dokázal tolik, aby si za to vysloužil vyznamenání přímo z rukou hlavy státu, ale na Šumavě žije už 43 let a problematice národního parku se věnuje už let dvacet. K tématu psal odborné články a pořádal zvláštní konference. Mimoto dokázal v pozici ředitele zastavit kůrovcovou kalamitu a postavit park ekonomicky na nohy. Tolik k jeho zásluhám. S ministrem Brabcem prý mluvil v podstatě jen dvakrát a podruhé už byl odvolán.

Sečteno a podtrženo, pokud ho z funkce odvolává takový člověk jako Brabec, znamená to vlastně, že si na Šumavě počínal dobře.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co když už není žádné lůžko, zajímal se Lutonský z ČT. Odpověď překvapila

20:16 Co když už není žádné lůžko, zajímal se Lutonský z ČT. Odpověď překvapila

„Co se vlastně fakticky děje s pacientem, když už prostě není žádné lůžko?“ Tuto otázku položil Fran…