Vzájemné poznávání se na kulturní bázi je nejlepší prevence nedorozumění, říká místostarosta o Dni Ruska v Komunitním centru Prádelna

05.02.2014 16:12

Kulturní a společenské večery představující rozličné národnostní menšiny patří již nedílně k dění v Komunitním centru Prádelna na pražském Smíchově. Letošní první akcí tohoto druhu bude „Den Ruska na Praze 5“, který se koná ve středu 5. února od 19 hodin a připravilo jej Ruské středisko vědy a kultury v Praze. O akci informoval 1. místostarosta MČ Praha 5, JUDr. Petr Lachnit.

Vzájemné poznávání se na kulturní bázi je nejlepší prevence nedorozumění, říká místostarosta o Dni Ruska v Komunitním centru Prádelna
Foto: Redakce
Popisek: Petr Lachnit, zástupce starosty Městské části Praha 5

„Na konci minulého roku jsme oslovili Ruské středisko vědy a kultury v Praze s nabídkou spolupráce, neboť jsme věděli, že ve svých prostorách organizují velmi kvalitní koncerty, přednášky, jazykové kurzy a podobně. Byli jsme velmi potěšeni vstřícností a ochotou ke spolupráci, kdy se nejen nabídla možnost seniorům z naší městské části zdarma navštěvovat kulturní pořady v prostorách střediska, ale také se záhy začalo připravovat setkání a prezentace bohaté činnosti střediska v našem komunitním centru, výsledkem je právě tento chystaný Den Ruska na Praze 5,“ říká místostarosta Petr Lachnit, který inicioval výše zmiňovanou spolupráci a nad plánovanou akcí převzal záštitu.

Hlavním bodem večera bude koncert klasické hudby, jehož program je sestavený především z děl nejznámějších ruských autorů, jako je např. Čajkovskij nebo Rachmaninov. Kromě toho však také zástupci Ruského střediska vědy a kultury v Praze představí svoji činnost, návštěvníci si prohlédnou fotografickou výstavu „Rusko a současnost“ a na závěr je přichystáno přátelské posezení s tradičním ruským občerstvením.

„V nejširším smyslu Rusko vždy patřilo, patří a patřit bude mezi nejvýznamnější státy v celosvětovém měřítku. Byť některé historické či politické momenty mohou vyvolávat určité negativní konotace, vzájemné poznávání se a sbližování především na kulturní bázi tvoří nejlepší prevenci případných budoucích nedorozumění. Ruské umění a kultura vůbec navíc mají v naší zemi dlouhou tradici a byla by škoda ji díky možným předsudkům získaným v minulosti přehlížet a ochudit tak hlavně sebe. Minimálně klasická ruská literatura a hudba patří k základům evropského umění a jejich znalost je součástí obecné vzdělanosti. Proto bych chtěl poděkovat pracovníkům Ruského střediska vědy a kultury v Praze včetně jejich ředitele L. A. Gamzy za milé přijetí i aktivní navázání spolupráce a věřím, že toto je pouze začátek dlouhodobého partnerství,“ dodává JUDr. Petr Lachnit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ava

reklama


Další články z rubriky

Romea v nesnázích. Aktivistce to ujelo. Omluvte se! žádá Pavel Černý. A přišel první krok

14:26 Romea v nesnázích. Aktivistce to ujelo. Omluvte se! žádá Pavel Černý. A přišel první krok

Na tiskové konferenci lidskoprávních aktivistů zaznělo něco, co zřejmě zaznít nemělo. Podle Edity St…