Vždyť oni se hned rozhádají. Důkazy? Z ANO k Pirátům a SPOLU

22.09.2021 8:14 | Ze sítí

Poslanec ANO Milan Feranec udeřil na obě opoziční koalice. Lidé si podle něj moc nepomůžou, jestli budou volit SPOLU, to jest ODS, lidovce a TOP 09, nebo spojenectví Pirátů a STAN. Feranec má za to, že jedna koalice je horší než druhá. K dovršení všeho zlého se nedokážou dohodnout na tom, co vlastně chtějí. A to je u vlády opravdu velký problém.

Vždyť oni se hned rozhádají. Důkazy? Z ANO k Pirátům a SPOLU
Foto: Repro ČT24
Popisek: Milan Feranec a Zbyněk Stanjura v Událostech komentářích

Vládní poslanec Milan Feranec z ANO vyrazil v předvolebním čase do útoku. Obě opoziční koalice dávají najevo, že chtějí po volbách vládnout společně. Jenže podle Ferance to bude divoká vláda, protože každá z pěti stran těchto dvou koalic chce občas něco jiného.

Tak třeba u daní.

„ODS chce nízké daně a hlasovala pro zrušení (jejich vynálezu) superhrubé mzdy a snížení daně pro fyzické osoby; Piráti chtěli zdanit prodej firem a nechtěli snížení daní pro občany; KDU-ČSL se (jako vždycky) přizpůsobí,“ napsal Feranec na sociální síti Facebook.

Podobně je to prý s eurem. TOP 09 euro chce, Piráti a Starostové též, ale ODS je v otázce přijetí eura víc než opatrná. A lidovci se podle Ferance nakonec vždy nějak přizpůsobí.

Nejhorší podle Ferance je, že se obě koalice vlastně neshodnou na tom, jak má vypadat budoucí Česko.

„Piráti bojují za ‚nový lepší svět‘, nemají problém s omezováním suverenity ČR ve prospěch Bruselu; ODS slovně obhajuje konzervativní vidění světa a vystupuje proti různým návrhům EK;  KDU-ČSL se pochlapila a řekla, že manželství pro všechny projde jenom přes jejich mrtvoly. Velmi rychle to korigovala a sdělila, že být ve vládě je pro ně přece jenom důležitější,“ pravil Feranec.

Sečteno a podtrženo, ODS, lidovce, TOP 09, Piráty a STAN spojuje podle Ferance jen touha dostat se k moci. Ale až se k ní dostanou, ani nebudou potřebovat opozici. Rozhádají se sami mezi sebou přímo ve vládě.

Feranec udeřil na obě koalice

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jsou čtyři. Strašný, co si dovolujou!“ S Piráty došla trpělivost. Právě teď

4:44 „Jsou čtyři. Strašný, co si dovolujou!“ S Piráty došla trpělivost. Právě teď

Situace kolem čtyř pirátských poslanců nabírá na obrátkách. Není to sice tolik vidět, jelikož vešker…