Vzniká nová justiční mafie? Paroubkův server je na pozoru

15.07.2012 18:51

Na Nejvyšším státním zastupitelství sice vystřídal Renatu Veseckou Pavel Zeman, ovšem místo očekávané změny atmosféry, která byla za Vesecké a „justiční mafie“ velmi dusná, se zdá, že se tu rodí mafie nová. Opět jsou prý státní zástupci postihováni za odlišné názory. Jako příklad uvádí čtenářům Parlamentnilisty.cz dobře známý případ státního zástupce Zdeňka Koudelky.

Vzniká nová justiční mafie? Paroubkův server je na pozoru
Foto: NS-LEV21
Popisek: Jiří Paroubek
reklama

Server Vaševěc.cz, spojený se stranou NS- LEV 21 a jejím předsedou Jiřím Paroubkem,  se s obavami ptá, zda v České republice nevzniká nová justiční mafie. Podle serveru se po odvolání Renáty Vesecké a nástupu Pavla Zemana očekávalo, že skončí případy trestání státních zástupců za vlastní názor. Realita je však trochu jiná.

Server připomíná případ státního zástupce Zdeňka Koudelky, o kterém jak první informovaly Parlamentnilisty.cz. Docent Koudelka napsal na svůj blog na severu Aktuálně.cz článek „Rath má právo na férový proces“.

Následně poskytl rozhovor serveru Parlamentnilisty.cz rozhovor, ve kterém mimo jiné uvedl: „Rozhodoval-li nepříslušný soud či státní zastupitelství, je to důvod ke zrušení jejich rozhodnutí.“ Zpochybnil v něm i roli stání zástupkyně Lenky Bradáčové v případu. „Dozorující státní zástupce nese odpovědnost za zákonnost jím dozorované věci. Naprostá většina dozorujících státních zástupců řeší věci samostatně,“ řekl s poznámkou, že Bradáčová není v kauze dozorující státní zástupkyní.

Následně Parlamentnilisty.cz jako první přinesly informaci, že docent Koudelka byl za zveřejnění svých názorů potrestán písemnou výtkou Nejvyššího státního zástupce. Server Vaševěc.cz připomíná, že tato výtka je předstupněm dalších sankcí a skončit může až kárným řízením a zbavením funkce.

Vaševěc.cz slibuje, že bude celou kauzu dále sledovat. Zároveň vyjadřuje obavy, jestli se zde nerodí nová justiční mafie, stíhající odlišné názory. 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zle v SPD. Důvod: Generál Blaško. Raději nečíst

13:11 Zle v SPD. Důvod: Generál Blaško. Raději nečíst

Podpora pro konkurenčního kandidáta se nevyplácí. To, že podpořil v teplickém závodě o senátní křesl…