Vzpamatujte se. Přece nemůžete být takové ovce... Kalousek složil mandát a hned udeřil na národ

20. 1. 2021 21:13

„Vzpamatujte se, nebuďte ovce,“ vzkazuje Miroslav Kalousek (TOP 09), který se v úterý vzdal poslaneckého mandátu, všem, kteří vítají, že Sněmovna dnes odhlasovala, že od příštího roku má být ve větších supermarketech 55 procent potravin z Česka. „Nařizuje se vám jíst u Babiše a Tomana,“ dodává politik ve svém tweetu. Ze strany veřejnosti je mu ale záhy vyčteno, že nese lví podíl na tom, v jaké situaci se Česko dnes ocitá.

Vzpamatujte se. Přece nemůžete být takové ovce... Kalousek složil mandát a hned udeřil na národ
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek
reklama

Poslanci schválili kvóty na české potraviny v obchodech s tím, že od příštího roku má povinná minimální kvóta činit 55 procent. Postupně pak má růst až na 73 procent v roce 2028. Zastánci kvót argumentují například tím, že i koronavirová krize ukázala, že je žádoucí, aby Česko bylo soběstačnější v produkci potravin, jež místní zemědělci dokážou vyrobit za stejných či nižších nákladů jako ti zahraniční.

Hospodářství svázané státními příkazy se nelíbí exministru financí Miroslavu Kalouskovi, důrazně upozorňuje, kdo z těchto kvót bude nejvíce profitovat.

„Proboha, lidé, vzpamatujte se! Uvědomujete si, že vám Babišové a Tomanové nařizují, že se musíte najíst u nich a u nikoho jiného? Že to bude sice mnohem horší kvalita, ale zato mnohem dražší? A to se vyplatí! A může za to Kalousek! Nebo Topolánek! Přece nemůžete být takové ovce...,“ apeluje na příznivce většího podílu českých potravin v obchodech.

 

 

Dovolil si mu následně oponovat například přispěvatel do diskuse Vesničan Olda, nabídl pohled z opačné strany. „Ano. Proboha vzpamatujme se. Je normální vozit přes půl světa brambory, cibuli, maso, tedy to, co bez problémů roste nebo se dá chovat u nás?“ tázal se.

Bylo mu důrazně připomenuto, že česká ekonomika je závislá na exportu do EU. „My jsme ekonomika, která musí 80 % své produkce exportovat, jinak chcípne. Tak se modlete, ať tahle geniální úvaha nenapadne vlády v zemích našich dominantních odbytišť. Nemyslíte si snad, že by to tam neuměli vyrobit,“ hrozil se Kalousek.

Souběžně bylo Kalouskovi na Twitteru expremiéra Mirka Topolánka vyčítáno, kam jeho hospodaření v době, kdy působil jako šéf státní kasy, dovedlo českou ekonomiku. „Proč dva inteligentní lidé v čele státu nechali dopustit otřesný současný stav?“ reagoval Martin Potočný na společnou fotografii Topolánka a Kalouska, ke které expremiér připsal komentář „vzhůru do dalších dobrodružství“.

 

 

Následně se uživatel zajímal, jak z tohoto nepříznivého stavu ven. „Minulost už nezměníme, ale budoucnost můžeme,“ podotkl nadějně.

Topolánek jej promptně vyvedl z omylu a sebe i Kalouska z přímé odpovědnosti: „Já se nechci hádat. Miroslav Kalousek v čele státu nikdy nebyl a já necelé tři roky z třiceti... jasně že je to o budoucnosti. ‚Spolu‘ musí přijít s vizí, jak vybrat tu zatáčku smrti a vyhrát volby, aby na tom mohli pracovat. My oba jim v tom rádi pomůžeme,“ zněla jeho odpověď.


Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Papoušek.“ Stropnický sejmul Petříčka: Vztek. Hvězda Respektu pukla

13:40 „Papoušek.“ Stropnický sejmul Petříčka: Vztek. Hvězda Respektu pukla

Papoušek bruselských brífinků. Tak nazval ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka (ČSSD) někdejší…