Vzpomeňte si na Káju Maříka, vyzývá komunistka Stropnického a poslance

09.03.2014 18:40

Vzpomeňte si na krásný kraj Káji Maříka, vyzývá ve svém textu komunistka Pavla Šlahúnková. Reaguje tak na rozhodnutí ministra obrany Martina Stropnického, který hodlá podpořit návrh zákona o zrušení vojenského újezdu v Brdech.

Vzpomeňte si na Káju Maříka, vyzývá komunistka Stropnického a poslance
Foto: Hans Štembera
Popisek: Herec Martin Stropnický

„Ministr obrany Martin Stropnický bude podporovat návrh zákona o zrušení vojenského újezdu Brdy. Argumentuje tím, že na jeho přípravě pracovalo mnoho odborníků, ale návrh zákona v Poslanecké sněmovně leží a různě se upravuje a přehazuje již 2,5 roku. Společné jednání zástupců dotčených krajů a ministerstev minulý týden kupodivu nepřineslo nic nového,“ píše ve svém tiskovém prohlášení Pavla Šlahúnková.

„Zákon má omezit územně, ekologicky a vojensky několik vojenských újezdů v republice, např. i jihočeské Boletice. V každém regionu se vedou diskuse pro a proti, ale nejsou tak protikladné jako u újezdu v Brdech. Co se za vším skrývá?“ ptá se.

„Z pohledu vojáků se s Brdy již nepočítá, hejtman Plzeňského kraje obhajuje zachování historických hranic kraje a rozdělení území mezi oba kraje a středočeský hejtman je váhavý, chce ještě počkat a vše propočítat, promyslet,“ popisuje kandidátka do Evropského parlamentu za KSČM.

Zároveň se obává, zda za tím vším nejsou ještě jiné úmysly. „Doufám, že si poslanci při svém rozhodování vzpomenou na krásný kraj Káji Maříka, který by bylo škoda zkazit developerskými a různými podnikatelskými záměry,“ dodává.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pan

RNDr. Alexandr Vondra byl položen dotaz

svoboda slova

Cituji vás: ,,„Pak tu ale máme spoustu věcí označovaných za ‚dezinformační narativ‘ a podobně, kdy je zřejmé, že se toto označení používá jen jako zbraň proti politickým oponentům." Je zajímavé, že to říkáte zrovna vy, když tato vláda, kde je i ODS a ostatně hlavně sám Fiala dost často toto dělá a n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

O 150 Kč méně. V Polsku. Doufali, že si toho nevšimnete

13:21 O 150 Kč méně. V Polsku. Doufali, že si toho nevšimnete

Že se nakupovat v Polsku už nevyplatí? Možná nesouhlasí Češi, kteří si koupili kilo krůtích prsou v …