Vzpomínáte na ministra dopravy Kremlíka? Teď zakládá „stínové ministerstvo“ a chce bojovat za Zemanův kanál

12. 6. 2020 11:56

Exministr dopravy za hnutí ANO Vladimír Kremlík si vytkl dva velké cíle. Chce bojovat za Zemanův kanál Dunaj–Odra–Labe a za dostavbu dálnic v Česku. Založil si na to „stínové ministerstvo dopravy“.

Vzpomínáte na ministra dopravy Kremlíka? Teď zakládá „stínové ministerstvo“ a chce bojovat za Zemanův kanál
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vladimír Kremlík
reklama

Vladimíru Kremlíkovi jako ministru dopravy zlomil vaz tendr na elektronické dálniční známky. Podle serveru Lidovky.cz se Kremlík po vyhazovu z kabinetu rozmýšlel, co bude dělat dál a dospěl k závěru, že si založí think-tank, skrze který bude propagovat infrastrukturní projekty. Na mysli má především podporu výstavby dálnic, ale např. také vodního kanálu Dunaj–Odra–Labe, o kterém sní prezident Miloš Zeman.

„Chceme být aktivní i na legislativním poli a pomoci jak při tvorbě projektových dokumentací, projednávání projektů, tak i při realizaci vlastních staveb,“ píše na webu svého nového Středoevropského institutu pro rozvoj dopravy. Podle serveru si Kremlík v podstatě zakládá „stínové ministerstvo dopravy“.

Po boku Kremlíka stane podnikatel a někdejší náměstek ministerstva dopravy Petr Forman, velký zastánce Zemanova kanálu a člen poradního týmu prezidenta nebo šéf České logistické asociace Václav Cempírek, další velký zastánce stavby kanálu Dunaj–Odra–Labe.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Superligový novinář Kroupa, hlídač pravdy ze správného hnízda. Budete koukat, čemu všemu se dnes v Česku říká „žurnalistika“

7:44 Superligový novinář Kroupa, hlídač pravdy ze správného hnízda. Budete koukat, čemu všemu se dnes v Česku říká „žurnalistika“

TÝDEN V MÉDIÍCH Už ani spříznění novináři nejsou ochotni věřit tomu, čím ve svých reportážích krmí v…