Vztek novinářů: Vondráčka hopsajícího ve Sněmovně sejmula Nora Fridrichová a další „hvězdy“

07.03.2019 10:54

Krátké vystoupení s kytarou na řídícím pultíku v sále Poslanecké sněmovny vyvolalo smršť na sociálních sítích. Známí novináři a komentátoři se pohoršují nad večírkem skupiny poslanců, který proběhl v době rekonstrukce sálu. Vyjádřila se Nora Fridrichová, Alexandr Mitrofanov a další.

Vztek novinářů: Vondráčka hopsajícího ve Sněmovně sejmula Nora Fridrichová a další „hvězdy“
Foto: Twitter
Popisek: Šéf sněmovny Radek Vondráček s kolegou Janulíkem z hnutí ANO

Portál Seznam Zprávy přišel s reportáží Václava Dolejšího, která vychází z téměř dva roky starých fotografií. Snímky zachycují nynějšího šéfa sněmovny Radka Vondráčka, kterak spolu s dalším poslancem hnutí ANO Miloslavem Janulíkem stojí na řídícím pultíku a hrají na kytaru. Hudební produkci politiků přihlíží další poslanci.

Anketa

Vítáte návrat Ivana Langera na scénu, byť jen regionální?

3%
94%
hlasovalo: 11228 lidí

Nad snímky se již na sociálních sítích pohoršují někteří novináři. Prý jde o papalášství. Šéf sněmovny přitom uvedl, že krátký večírek proběhl v době, kdy byl jednací sál v rekonstrukci, byly vytrhané koberce a do sálu si pouze zaskočili na chvilku zahrát, když před tím nejspíš slavili v jedné z parlamentních restaurací.

„Hrdě se k tomu hlásím. Není to úplně aktuální, ještě jsem nebyl předseda Poslanecké sněmovny. V době, kdy se dělala rekonstrukce sálu a byly vytrhané koberce, jsme se jedna skupinka domluvila, že bychom tam krátce zahráli. Tomu sálu to jenom prospělo. Spíš je to takové odlehčení a dělo se to během rekonstrukce, takže to rozhodně nesnížilo důstojnost zasedání,“ řekl Vondráček Seznamu.

Reportáž na svém facebookovém profilu pohotově komentovala Nora Fridrichová z České televize. „Papaláš, papaláš, s kytarou si to rozdáš, hell yeah!“ napsala moderátorka.

 To už fakt nevymyslíš,“ napsal k tomu na Twitteru Jakub Pitron z Šafrova serveru forum24.cz a dodal, že ho nejvíc mrzí, že nebyl na párty také pozván.

Ne všichni se ale cítí pohoršeni. Na facebookovém profilu již zmíněného Šafrova webu jedna z diskutujících připomněla, že to bylo vlastně stylové. „Ale jo, proč ne! Nakonec v té písni ke 100 let republiky se to zpívalo!“ napsala.

Diskutovaný sněmovní večírek se totiž odehrál v říjnu, kdy si pravidelně připomínáme výročí vzniku republiky. Loni ke stoletému výročí vznikla píseň „Za 100 let“, v níž se zpívá: „Kdo ví, co bude stát za 100 let. Co o nás budou psát a vyprávět? Snad taky budou si umět zpívat a tančit na stole jako my, i za 100 let“.

 

Poznámku k vystoupení předseda Sněmovny si neodpustil ani komentátor Práva Alexandr Mitrofanov. „Prý cvičí stejný výstup na stole předsedy Státní dumy,“ napsal na Twitteru.

„Mejdan, mejdan podle plánu, podobá se flámu a tak skončí k ránu…,“ komentoval na sociální síti autor reportáže Václav Dolejší. 

 

Politický komentátor Michael Romancov se vyjádřil také. „Z toho, co mám načteno např. o NHL, vím, že pokud je v šatně logo klubu, tak se na něj nesmí stoupnout, protože je tzv. posvátné. Ale co je proti tomu sál Poslanecké sněmovny... Vždyť je to jen žvanírna, ne?“ uvedl na svém twitterovém účtu.

Radek Vondráček o svém ‚vystoupení‘: „Tomu sálu to jenom prospělo.“ Ježíšmarjáá. Toto je předseda Sněmovny,“ objevilo se na Twitteru serveru neovlivní.cz Sabiny Slonkové.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Radim Panenka

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Husák byl vnímán jako elitář z kavárny. A Dubčekovi nadávají neférově. Michal Macháček se Skálou debatovali k dvojímu výročí

17:30 Husák byl vnímán jako elitář z kavárny. A Dubčekovi nadávají neférově. Michal Macháček se Skálou debatovali k dvojímu výročí

Letos uplynulo 30 let od smrti normalizačního prezidenta Gustava Husáka a 100 let od narození Alexan…