Washington je zlo, píše muž, který v něm radil prezidentům. Nebýt mírumilovného Putina, už by prý svět zničila jaderná válka

17.10.2014 10:34

Americký konzervativec a notorický kritik Obamovy administrativy Paul Craig Roberts zmiňuje rozhovor ruského prezidenta Vladimira Putina pro srbský deník a odmítá přístup Západu vůči Rusku.

Washington je zlo, píše muž, který v něm radil prezidentům. Nebýt mírumilovného Putina, už by prý svět zničila jaderná válka
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Barack Obama, 44. prezident USA

Anketa

Vadí vám, že Zeman na konferenci pořádané Putinovým oligarchou rusky vyzval ke zrušení sankcí proti Rusku?

hlasovalo: 29797 lidí

„V rozhovoru pro srbský deník Politika řekl ruský prezident Vladimir Putin, že by měly Spojené státy a jejich evropské loutky pochopit, že je pro ně nebezpečné neustále vydírat Rusko. ‚Výjimečný národ‘ a jeho vazalové podle jeho slov velmi riskují, když se snaží agresivně napadat země, které mají jaderné zbraně. Putin tak reagoval na Obamův projev na půdě OSN ze 24. září, kdy jmenoval Rusko vedle eboly a Islámského státu jako jednu ze tří světových hrozeb.

Prezident dále řekl, že jednostranná a represivní opatření namířená proti Rusku mohou vyvolat krizi s dalekosáhlými důsledky a je od Washingtonu velmi naivní, pokud se domnívá, že může Rusko naprosto izolovat. „Jak můžeme hovořit o deeskalaci napětí na Ukrajině, když vstoupily další sankce v platnost téměř současné s mírovými dohodami? Pokusy devastovat naše hospodářství se nedají nazvat jinak než akt nepřátelství. Doufám, že naši partneři si uvědomují marnost pokusů vydírat Rusko. Měli by rovněž myslet na to, jaké následky může mít nesoulad mezi jadernými mocnostmi,“ je přesvědčen Putin.

Celý text v angličtině najdete ZDE

„Jestliže nezemřeme v důsledku jaderného výbuchu, následně radiace a jaderné zimy, bude to jenom proto, že prezident Ruska na rozdíl od Washingtonu nepostrádá smysl pro lidskost a zdravý rozum,“ chválí Putina Roberts.

„Podívejte se kolem sebe. Ekonomika a akciové trhy na Západě jsou v mimořádně špatné kondici. Hloupé a nekompetentní orgány státní správy vpustily ebolu do naší země. A co dělá Washington? Veškerá energie americké vlády se soustředí na boj proti Islámskému státu a démonizaci Ruska. Byla nějaká země v naši historii někdy tak mimo mísu jako je nyní Amerika?“ táže se v rozčílení Roberts.

„Američané by měli pochopit, že jejich vláda je nejenom nekompetentní a nemorální, ale představuje čiré zlo. Washington se skrývá za morálními floskulemi, ale sám postrádá jakékoli, i morální zásady. Žádné zlo není pro Washington nemožné. Kdo podoruje současný Washington, podporuje zlo,“ má jasno Roberts.


Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdo má zájem na vraždě profláklého dvojitého agenta? Martin Koller staví argumenty proti hlouposti, stádnosti a totalitě

20:12 Kdo má zájem na vraždě profláklého dvojitého agenta? Martin Koller staví argumenty proti hlouposti, stádnosti a totalitě

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Analytik Martin Koller přináší další zamyšlení pro čtenáře Parlament…