Weigl od Klause varuje: Z klimatické vědy se stalo náboženství. Nepodléhejte té hysterii

23.09.2019 18:13 | Zprávy
autor: jma

Komentátor Jiří Weigl varuje před hysterií kolem boje s klimatickou změnou, která je v poslední době zosobňována mladou Švédkou Gretou Thunbergovou. Podle Weigla jde o masovou mediální manipulaci „mezinárodních organizací, globální sítě neziskovek, médií a kolaborujících politiků na celém světě“ s cílem ovládnout společnost v podobě globálního vládnutí.

Weigl od Klause varuje: Z klimatické vědy se stalo náboženství. Nepodléhejte té hysterii
Foto: Daniela Černá
Popisek: Jiří Weigl

Dnešní mladí aktivisté podle Weigla požadují nedosažitelné a nesplnitelné cíle. „Děti a mladí lidé požadují po vládách svých zemí, aby zastavily změny klimatu a zajistily, že klima na planetě zůstane stále stejné. Mají hluboký existenční strach a od politiků požadují okamžitou, blíže nespecifikovanou, ale radikální akci, která je ho má zbavit,“ píše Weigl s tím, že tento strach mladých lidí živí masová média.

„Tento pocit však nezískali na základě vlastní zkušenosti nebo v důsledku nějakých zjevných skutečných a zažitých hrozeb, ale výlučně z informací zprostředkovávaných jim sdělovacími prostředky,“ má jasno Weigl a dodává, že všechny vědecké teorie kolem globálního oteplování se vlastně zjednodušily na hrozbu CO2.

Jelikož lidé složitým vědeckým teoriím nerozumějí, podléhají podle Weigla právě vlivům médií. „Drtivá většina veřejnosti o tom nic neví a není schopna to posoudit. Je však permanentně bičována hrůzu vzbuzujícími informacemi mediálního a politického mainstreamu, že se blíží katastrofa, která nás zničí, pokud nezačneme pykat za hříchy svého dosavadního rozmařilého konzumního života v západní společnosti a nepodřídíme se omezením a změnám, které nám moudří aktivisté, vědci a politici nadiktují,“ varuje komentátor.

Současné vědce a zejména klimatology Weigl přirovnává k náboženským vůdcům. „Věda se v této situaci stala jediným, avšak velmi nespolehlivým arbitrem. V sekulární západní společnosti byla postavena na místo náboženství jako zdroj nezpochybnitelné pravdy, přestože vědecké poznání je vždy omezené a častokrát chybné,“ píše Weigl a dodává, že klimatologové jsou díky tomu v současnosti v centru pozornosti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

David Smoljak byl položen dotaz

Co by teda měla ČR a EU udělat?

Jak zajistit spravedlivý mír a jak Ukrajině garantovat bezpečnost? Mluví o tom dost politiků, ale já upřímně nevím, co má být tou garancí? Spravedlivý mír chápu, jen se tedy obávám, že k němu asi nedojde. USA chce kapitulaci Ukrajiny a EU proto spravedlivý (ani jiný) mír nedělá nic.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zlatý záchod“ Mindič nalezen. A vyfocen

12:15 „Zlatý záchod“ Mindič nalezen. A vyfocen

Novináři deníku Ukrajinská pravda vypátrali Timura Mindiče. V Izraeli. Blízký spolupracovník prezide…