Witowská mimo kamery? Mrazivá zkušenost z roku 2007. Tehdy se po boku Zuny a Zounara postavila jako soutěžící. Doteď si to většina štábu pamatuje

02.07.2020 4:44

„Finanční dárek ke dni dětí přichystal tým pořadu Ber nebo neber, který do soutěže pozval účastníky z řad známých osobností, jejichž úkolem bylo získat co nejvíce peněz pro Nadaci Naše dítě,“ napsaly stránky Chytrá žena 1. června 2007. Ačkoli je to dlouhých třináct let, naše redakce měla v té souvislosti možnost hovořit s mužem, který si nejen toto natáčení velmi dobře pamatuje.

Witowská mimo kamery? Mrazivá zkušenost z roku 2007. Tehdy se po boku Zuny a Zounara postavila jako soutěžící. Doteď si to většina štábu pamatuje
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Pavel Zuna moderuje pořad Ber nebo neber
reklama

Anketa

Má Zeman pravdu, že heslo ,,Black Lives Matter" je rasistické?

98%
2%
hlasovalo: 33001 lidí
Moderátorka Světlana Witowská se znovu ocitla na titulní straně deníku Blesk. Opět kvůli svým osobním vztahům. Tentokrát byla zastižena se známým diplomatem Petrem Kolářem. Witowská přitom oznámila, že v hlavní relaci zpravodajství ČT končí. Fotografové Blesku ji zastihli v jižních Čechách, a nikoliv o samotě. „Nevypadalo to na setkání rázné reportérky a jejího respondenta. Držení za ruku, letmé polibky a doteky, úsměvy mezi nimi létaly jak pingpongový míček, jeden z druhého těžko odtrhávali oči,“ napsal Blesk. Na publikovaných snímcích se Witowská drží za ruku s diplomatem Petrem Kolářem.

Tento diplomatický veterán zastával pozici velvyslance ve Švédsku, v Irsku, dále v USA i v Rusku. Byl také náměstkem ministra zahraničí Cyrila Svobody. Fungoval jako poradce prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše, úzce prý spolupracuje s generálem Petrem Pavlem, o němž se mluví jako o potenciálním hráči v bitvě o Hrad. Diplomatův syn Ondřej Kolář (TOP 09) se proslavil kauzou Koněv a následující kauzou ricinového kufříku.

Anketa

Sledujete i letos seriál Chalupáři?

38%
62%
hlasovalo: 6518 lidí

A právě tyto řádky, které ParlamentníListy.cz uveřejnily v úterý, vedly náš zdroj ke vzpomínce.

„Jestli si někdo myslí, že je Witowská, tehdy ještě Zárubová, nějaká ublížená holka, tak to ani náhodou. Zažil jsem s ní vysílání v roce 2007. Točilo se na Barrandově pro televizi Prima. Šlo o pořad Ber nebo neber, který tehdy moderoval Pavel Zuna, a natáčení doprovázela super atmosféra. Svou jistou zásluhu na tom měl i tehdejší ředitel Primy Chajda,“ uvádí náš zdroj.

Moderátor Pavel Zuna tehdy přivítal ve svém pořadu Světlanu Zárubovou (1. zprávy), Sandru Pogodovou, Martina Zounara a Daniela Bambase (Velmi křehké vztahy). Nejdříve musel vybrat tři z nich, aby se utkali v souboji o místo hlavního soutěžícího.

„Mě soutěž úplně pohltila a musím přiznat, že jsem dlouho takový televizní adrenalin nezažil. Za mnou seděla paní ředitelka Zuzana Baudyšová, se kterou spolupracuji a které nesmírně fandím. Cítil jsem, že musíme soustředit veškeré úsilí na šťastná čísla, abychom tolik fandících dětí a paní ředitelku nezklamali,“ popsal kdysi herec Martin Zounar.

„Zounar byl trochu komplikovaný, ale super kluk. Největší zábavu dělala Sandra Pogodová, kterou jsem do té doby osobně neznal. Oba byli skvělí. S Pavlem Zunou jsem měl jen letmou zkušenost, ale byla dobrá, je to profík a hodnej chlap. Zato doteď si pamatuji na odtažitost, nepřístupnost a chladnost, jaká doprovázela Světlanu Zárubovou. Už když přijela, byla z ní cítit divná energie. Neúčastnil jsem se dění na place, ale v zázemí, takže jsem měl přehled, a doteď si pamatuji, jak to bylo divné, zvláštní. Ona byla protipólem té přirozené Sandry. Takže pokud by o ní někdo chtěl psát jako o křehké květince, měl by se zkusit informovat,“ doplňuje dále.

„Dokonce jsem si ani nevšiml, že by se mimo natáčení s někým bavila, prostě byla zvláštní, vnímal to tak i štáb,“ uzavřel.

Anketa

Chtěli byste, aby se EU změnila ve federaci států?

5%
95%
hlasovalo: 13174 lidí
Během rozhovoru náš zdroj přišel ještě s jednou vzpomínkou. Ta se ovšem netýkala Zárubové – Witowské, ale ředitelky Nadace Naše dítě Zuzany Baudyšové. „Mě opravdu zaskočilo, že snad všichni dorazili staršími oktávkami, zatímco Baudyšová vystoupila z luxusního volva. To mně k té charitě fakt nešlo,“ dodal.

Konec Witowské

„Končím v Událostech a v Událostech, komentářích. Hlavní zpravodajskou relaci už vzhledem ke svým časovým možnostem dělat nemůžu. A nechci,“ sdělila před pár dny sedmačtyřicetiletá Witovská. Ta v médiích pracuje od 90. let. Kromě České televize působila také v televizi Prima nebo v ČTK.

„Zvažuju spíš svoje zařazení. Uvažuju o tom, jak ve svém životě dál, a nevím, co bude,“ dodala moderátorka. Řada médií následně zdůraznila, že Witowská neodchází kvůli jakémukoli tlaku, ale proto, že se chce věnovat rodině. Dodejme, že z prvního manželství s novinářem Robertem Zárubou má syna Viktora a v té době užívala příjmení Zárubová. V říjnu 2010 se provdala za současného ředitele pražského Dopravního podniku Petra Witowského, se kterým má syna Filipa.

ParlamentníListy.cz ale mají ještě jiný pohled na věc. Získali jsme jej přímo od člena redakce ČT. A jak on vnímá náhlý konec moderátorky Witowské?

„Především o nic náhlého nešlo, spekulovalo se o tom v redakci už delší dobu, takže žádný šok se nekoná, pokud byste to chtěli pojmout v tomhle duchu,“ sdělil naší redakci. „Musíte si uvědomit, že dozor, jaký zakoušejí všechny tváře zpravodajství z hlediska kontroly, rad, diváků a dalších, je nepředstavitelný. Neodpouští se ani rozepnutý knoflík, takže osobně Světlaně rozumím, že se jí po letech už nechtělo číst všechny ty důvodové zprávy, stížnosti, trávit do noci čas ve studiu a maskérně, vím, že měla tlak ze všech stran a chtěla si vydechnout,“ přiblížil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tomáš A. Nový
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fik ho. Babiš na TV Nova setnul Hamáčka nejtvrdší zbraní

21:41 Fik ho. Babiš na TV Nova setnul Hamáčka nejtvrdší zbraní

Andrej Babiš vystoupil ve večerních zprávách na TV Nova. Odmítl se omluvit. Vakcíny řeší. Bez občanů…