Navíc podle článku Apoleny Rychlíkové a Jakuba Zelenky, kteří se kauzou zabývají na serveru A2larm.cz, měl během interního vyšetřování i krátce po jeho skončení Wollner nadále přístup do budovy České televize a mohl kdykoliv osobně konfrontovat možné svědky. Rychlíková a Zelenka byli ti, kteří poté, co ParlamentníListy.cz upozornily na sexuální skandál Dominika Feriho, věc dovedli až k tomu, že Feri složil poslanecký mandát a v únoru ho čeká soud.
„Česká televize nedokázala ochránit zaměstnance, kteří podali svědectví o údajném bossingu a sexuálním obtěžování ze strany šéfa pořadu Reportéři ČT Marka Wollnera,“ píše se ve zmíněném článku s tím, že ČT tím zaměstnance vystavila nevraživosti ve veřejném prostoru a ohrozila vyšetření případu.
Někteří svědci se podle A2larm.cz rozhodli vypovídat jen proto, že je ustanovená komise ujistila, že jejich anonymizované výpovědi uvidí pouze generální ředitel Petr Dvořák.
„Ptala jsem se jich, jestli tu výpověď uvidí Wollner, a oni mi řekli, že je jen pro generálního ředitele,“ říká jedna z žen, které svědčily.
Že ji v tomto případě komise uvedla v omyl, je patrné z vyjádření tiskové mluvčí ČT Karolíny Blinkové, která Deníku Alarm potvrdila, že se zpráva dostala nakonec k více lidem.
„Komise, která se zabývala podnětem na chování Marka Wollnera, svoji zprávu dokončila před Vánoci. V anonymizované podobě ji mají k dispozici generální ředitel, vedoucí právního oddělení, ředitel divize Zpravodajství a sportu a také Marek Wollner, který k ní má na základě zadání vypracovat své stanovisko,“ uvedla s tím, že Wollner má k dispozici anonymizovanou verzi zprávy.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: MaA
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.