Xaver o Čtvrtníčkovi. Vážné. „Nejdřív jsem myslel, že jde o vtip, ale...“

26.09.2020 11:11

Luboš Xaver Veselý v pořadu Xaver Live na jedné straně konstatoval, že moderátor Václav Moravec už dávno neměl moderovat Otázky, ale na straně druhé se moderátora zastal.

Xaver o Čtvrtníčkovi. Vážné. „Nejdřív jsem myslel, že jde o vtip, ale...“
Foto: repro TV Barrandov, tan
Popisek: Luboš Veselý na Barrandově

Anketa

Podporujete nový plán EU na povinnou relokaci migrantů?

2%
98%
hlasovalo: 36003 lidí
Xaver Veselý z pozice člena Rady ČT konstatoval, že podle zákona nemůže zasahovat do výroby pořadů, tedy ani do přípravy Otázek Václava Moravce, a nemůže, jak se říká vrtat do toho, jak pořady probíhají. „Jenom se tam na to zeptat znamená téměř vyvolat třetí světovou válku a bitvu právníků a právních rozborů a tak,“ konstatoval Luboš Xaver Veselý.  

Ale pro jednou se překonal, na Otázky Václava Moravce se podíval a konstatoval, že Moravec už dávno neměl moderovat tento pořad. „Pan Moravec je dneska politik. Já jsem to vydržel asi tři čtvrtě hodiny. Zaprvé mě to nebaví, a zadruhé je to taková manipulace,“ pravil Veselý.

Snad s tím prý jednou Rada ČT něco udělá.

Zdůraznil, že Moravec v žádném případě ve vysílání mediálně nepopravil exministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. „Já si opravdu myslím, že odešel, protože chtěl, nebo proto, že se na tom dohodl s Babišákem. Nevím. Ale že by ho popravil Moravec, to prostě tak není,“ poznamenal Veselý.

Pár slov věnoval i bdělosti spoluobčanů, kteří ho během pořadu opravovali, když omylem potykal. Veselý poděkoval za bdělost, která se podle něj bude zase hodit v podstatně širším měřítku.

„Stejně tady brzo dojde k tomu, že tady budeme mít tu pomocnou stráž veřejné bezpečnosti, jak to bývalo. A tady ty soudruhy, kteří hlídají, jestli na nástěnku vyvěšujeme slavná výročí a máme vlaječky Evropské unie v oknech,“ konstatoval Xaver.

Stranou jeho pozornosti nezůstal ani koronavirus. Při pohledu do Izraele má prý pocit, že může jít do tuhého, a že stojí za to, nasadit si v uzavřených prostorech respirátor, i když to není nijak zvlášť příjemné.

Když už se na jednotku intenzivní péče dostal i Petr Čtvrtníček, tak je, podle Veselého, situace vážná. Původně doufal, že jde o vtip, ale zjevně nikoliv, takže před covidem je třeba se mít na pozoru. Tak to vidí Luboš Xaver Veselý.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Já už jsem vám jednou řekl... Moderátor ČRo tlačil na Fialu kvůli pandemickému zákonu. Ten se nakonec neudržel

19:07 Já už jsem vám jednou řekl... Moderátor ČRo tlačil na Fialu kvůli pandemickému zákonu. Ten se nakonec neudržel

Premiér Petr Fiala z ODS byl hostem Dvaceti minut Radiožurnálu, kde se věnoval vývoji epidemie. Věří…