Xaver o Čtvrtníčkovi. Vážné. „Nejdřív jsem myslel, že jde o vtip, ale...“

26.09.2020 11:11

Luboš Xaver Veselý v pořadu Xaver Live na jedné straně konstatoval, že moderátor Václav Moravec už dávno neměl moderovat Otázky, ale na straně druhé se moderátora zastal.

Xaver o Čtvrtníčkovi. Vážné. „Nejdřív jsem myslel, že jde o vtip, ale...“
Foto: repro TV Barrandov, tan
Popisek: Luboš Veselý na Barrandově
reklama

Anketa

Podporujete nový plán EU na povinnou relokaci migrantů?

2%
98%
hlasovalo: 35284 lidí
Xaver Veselý z pozice člena Rady ČT konstatoval, že podle zákona nemůže zasahovat do výroby pořadů, tedy ani do přípravy Otázek Václava Moravce, a nemůže, jak se říká vrtat do toho, jak pořady probíhají. „Jenom se tam na to zeptat znamená téměř vyvolat třetí světovou válku a bitvu právníků a právních rozborů a tak,“ konstatoval Luboš Xaver Veselý.  

Ale pro jednou se překonal, na Otázky Václava Moravce se podíval a konstatoval, že Moravec už dávno neměl moderovat tento pořad. „Pan Moravec je dneska politik. Já jsem to vydržel asi tři čtvrtě hodiny. Zaprvé mě to nebaví, a zadruhé je to taková manipulace,“ pravil Veselý.

Snad s tím prý jednou Rada ČT něco udělá.

Zdůraznil, že Moravec v žádném případě ve vysílání mediálně nepopravil exministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. „Já si opravdu myslím, že odešel, protože chtěl, nebo proto, že se na tom dohodl s Babišákem. Nevím. Ale že by ho popravil Moravec, to prostě tak není,“ poznamenal Veselý.

Pár slov věnoval i bdělosti spoluobčanů, kteří ho během pořadu opravovali, když omylem potykal. Veselý poděkoval za bdělost, která se podle něj bude zase hodit v podstatně širším měřítku.

„Stejně tady brzo dojde k tomu, že tady budeme mít tu pomocnou stráž veřejné bezpečnosti, jak to bývalo. A tady ty soudruhy, kteří hlídají, jestli na nástěnku vyvěšujeme slavná výročí a máme vlaječky Evropské unie v oknech,“ konstatoval Xaver.

Stranou jeho pozornosti nezůstal ani koronavirus. Při pohledu do Izraele má prý pocit, že může jít do tuhého, a že stojí za to, nasadit si v uzavřených prostorech respirátor, i když to není nijak zvlášť příjemné.

Když už se na jednotku intenzivní péče dostal i Petr Čtvrtníček, tak je, podle Veselého, situace vážná. Původně doufal, že jde o vtip, ale zjevně nikoliv, takže před covidem je třeba se mít na pozoru. Tak to vidí Luboš Xaver Veselý.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chodili spolu. On měl covid, udal ji hygieně. Její rodiče zuřili. Ale proč? Prymula se zblázní

11:45 Chodili spolu. On měl covid, udal ji hygieně. Její rodiče zuřili. Ale proč? Prymula se zblázní

„Nikoho jsem hygieně neudala, nejsem bonzačka. Půjčím si psa od sousedů a fízlové mi můžou políbit p…