Xaver se naštval: Za*raný neziskovky. Nacisti? Němci to byli! Vy b*bci. A EU, to je tak

11.05.2020 7:38

K tématu osvobozování Prahy Ruskem, Pražany a Vlasovci se vyjádřil i moderátor Luboš Xaver Veselý. Varoval před "pootáčením" a přemalováváním historie. Pár slov padlo i na adresu EU, kterou Xaver nazval novou RVHP. A také směrem k ČT, kde už se v souvislosti s 2. světovou válkou údajně mluví jen o nacistech, ale už ne o Němcích. Říkat někomu koště je dle Xavera u Pavla Novotného folklór, ale s rouškou "Ondráček je koště" by ho do pořadu nepustil. A na závěr padlo něco o "zasraných neziskovkách".

Xaver se naštval: Za*raný neziskovky. Nacisti? Němci to byli! Vy b*bci. A EU, to je tak
Foto: Repro Youtube
Popisek: Moderátor Luboš Xaver Veselý

"Co mě tam překvapilo a přišlo mi skoro nepřijatelný, že jsem měl několikrát pocit, zejména z úst pana primátora Hřiba, to zpochybňování, kdo nakonec osvobodil Prahu a nakonec osvobodil Českou republiku. No... my samozřejmě všichni víme, že tady byli Američani a jak to všechno.. Mně jen přijde nebezpečné teď přepisovat, jako kdyby to někdo vytahoval v roce 1990-1992, pochopil bych to, že si to komunisti všechno upravili. Ale teď rušit ty památníky, s velkou pompou, a zase někomu jinému stavět památníky... Mně to přijde trochu nefér," svěřil se moderátor.

Anketa

Kdo je vám sympatičtější?

hlasovalo: 29536 lidí

Připomenul, že za svobodu Československa padlo mnoho lidí, včetně Rusů, jak dosvědčují slova pamětníků. Připomenul, že dle dokumentu, který viděl, bylo na začátku května 1945 v Česku 900 tisíc německých vojáků. "A tvrdit, že si Prahu osvobodili Pražané je opravdu nesmysl všech nesmyslů. Je to pootáčení něčeho a když si k tomu přičtu další okolnosti, jako že jsem viděl nějakou publicistickou nebo zpravodajskou relaci na ČT, kde moderátorka asi 6x nebo 8x použila slovo 'nacisti' ale ani jednou ne 'Němci', tak už možná slyším trávu růst, ale už v tom cítím podivné pootáčení někam. Já se jen bojím, aby to za pár let nebylo tak, že nám někdo bude říkat, že druhá světová válka byla nedorozumění a že ti Němci sem vběhli omylem, že sami odjeli a že se jim budeme omlouvat," svěřil se Xaver vážným hlasem.

Anketa

Máte důvěru v Bezpečnostní informační službu (BIS) ?

4%
96%
hlasovalo: 18560 lidí

"To nebyl jeden pomatenej Hitler a pár debilů s ním, kteří ty lidi doblbli a šli vraždit. NSDAP mělo přes 9 milionů podporovatelů v Německu. To není nějaká partička odněkud a pak to přerostlo v takovouhle katastrofu," poznamenal. Dodal: "Je to potřeba říkat, je potřeba pojmenovávat věci, já chápu že jsme teď mi všichni součástí nějakého nového RVHP, kterému říkáme Evropská unie, a jsme na něm závislí, posílají nám sem prachy na nablblý lavičky a cyklostezky a tak, mají nás bohužel v hrsti, ale tím nepropadejme tomu, že někdo bude tady ty věci pootáčet."

Upozornil též na načasování, tedy že se toto údajné "pootáčení" děje v době, kdy už není tolik pamětníků, kteří by mohli říct: "Já si to pamatuju, já jsem tam byl, já jsem to narozdíl od vás zažil vy blbci." Dodal, že se přelakovávání historie skutečně bojí.

Znovu zmínil Evropskou unii. "My teď patříme do party, která se jmenuje Evropská unie, nejsilnějším hráčem EU je Německo, tak my musíme trošku tančit tak, jak oni zpívají, nedá se nic dělat, ale toto ne. To je jedna z věcí, které jsou pro mě nepřekročitelné," pravil.

"Před pár lety řekla moderátorka, byli tady Němci, toto se dělo, to dneska neřekne. A já jsem zaregistroval, že nejsem jediný, kdo si toho všimnul," dodal s tím, že podobné postřehy viděl např. u komentátorky Karoliny Stonjekové.

"Je na to potřeba myslet a nenechat se opít rohlíkem. A to odpovídám na tu Arénu. Tam vlastně všechno bylo nepodstatné, přiznám se, že Pavlíkovi Novotnému jsem tam moc nerozuměl, což bylo způsobené tou rouškou a tím, jak rychle mluví, takže jsem neměl pocit, že by tam řekl bůhví co. jestli tam řekl někomu koště, tak to je Pavlův folklór a je to jedno v podstatě. Přišlo mi neslušné tam těm lidem tykat, ale on pro to má možná svoje důvody a možná jsem to jen špatně slyšel. Já řeknu jen, že kdybych byl moderátorem toho pořadu, tak bych nedovolil, aby někdo z hostů měl na roušce napsáno, že někdo je koště. Je to Pavlova věc, je to taky kus odvahy, u mnoha lidí je Pavel národní hrdina a třeba je to i pravda. On más tím komunistou Ondráčkem své tahanice, já jsem tenhle případ moc nesledoval," vyjádřil se moderátor a zakladatel XTV.

Na závěr komentoval, že v pořadu byl víc než dostatek reklam a dodal, že raději vidí reklamy, než když je u něčeho napsáno, že to platí "nezávislý fond", např. žurnalistiky. "Tam už vždycky mám všechny kontrolky rozblikaný naplno. Teď nevím, proč jsem to tak s tou reklamou spojil, ale je to tak mnohem lepší, než když to platí nějaký zasraný neziskovky nebo něco takovýho. To jsem se teda ale rozjel," zakončil video věnované původně 75. výročí osvobození, Pražskému povstání, Rudé armádě a Německu.

{relatedarticles title="Psali jsme:" articles="623442,623429,623428,623426" /

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kas

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pokud si sem pustíme Afričany, Araby a Afghánce... Foldyna vypustil balónek. A už to lítá

9:55 Pokud si sem pustíme Afričany, Araby a Afghánce... Foldyna vypustil balónek. A už to lítá

Předseda SPD Tomio Okamura na sociální sítí Facebook varuje slovy člena svého hnutí Jaroslava Foldyn…