Z USA: Ať má Ukrajina povolení útočit přímo v Rusku

16.05.2024 10:51 | Zprávy

Volodymyr Zelenskyj, ukrajinský prezident odsoudil útok na slovenského předsedu vlády Roberta Fica. Poté poděkoval všem státům, které stále pomáhají Ukrajině a fakticky tak Rusy brzdí ve snaze krást ukrajinské území metr po metru. Washingtonský Institut pro studium války (ISW) popsal, o jak velký kus Rusové v oblasti severovýchodně od Charkova postoupili. A co vytváří vrásky na čele Vladimira Putina.

Z USA: Ať má Ukrajina povolení útočit přímo v Rusku
Foto: kremlin.ru
Popisek: Vladimir Putin

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odsoudil atentát spáchaný na premiéra Slovenské republiky Roberta Fica.

„Útok na slovenského premiéra Roberta Fica je otřesný. Důrazně odsuzujeme tento násilný čin proti předsedovi vlády našeho sousedního partnerského státu. Mělo by být vynaloženo veškeré úsilí, aby se zajistilo, že se násilí nestane normou v žádné zemi, formě nebo sféře. Upřímně doufáme, že se Robert Fico brzy uzdraví a vyjádříme naši solidaritu s lidem na Slovensku,“ uvedl Zelenskyj.

A hned poté popsal, jak to vypadá na frontě, kde ruští agresoři postupují a Ukrajincům kradou jejich zemi metr po metru.

Zelenskyj zdůraznil, že se ukrajinským ozbrojeným silám podařilo stabilizovat situaci u města Vovčansk.

„Okupanti, kteří vstoupili do Charkovské oblasti, jsou ničeni všemi prostředky. Naše dělostřelectvo, drony a pěchota operují s přesností. A chci poděkovat všem, kteří jsou právě na pozicích. Zaměřujeme se i na další směry v Doněcké oblasti a také směry Pokrovsk a Kupjansk v Charkovské oblasti,“ prohlásil Zelenskyj.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Miloš Polák

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Petr Bendl byl položen dotaz

A co s tím dělá vaše vláda?!

Podle mě nezneužívá situace, kdy jsou nějaké potraviny více žádané jen Agrofert, jak tvrdíte (https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/ODS-Majitel-poslancu-ANO-si-zvysi-trzby-a-jeho-nohsledi-hazou-na-vladu-zdrazovani-772577), ale snad všichni prodejci. A můj dotaz je prostý, co jste...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Pohádka o americkém snu končí, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseKocum , 16.05.2024 13:00:15

|  12 |  0

Další články z rubriky

„Skandální.“ Hrad tajil, ale neutajil. Měl by přijet Zelenskyj. Přišla stížnost

21:31 „Skandální.“ Hrad tajil, ale neutajil. Měl by přijet Zelenskyj. Přišla stížnost

Tajnosti kolem příjezdu zahraničního státníka na Pražský hrad vzbuzují otázky. Oficiálně jméno návšt…