Z loni amnestovaných vězňů jich byla znovu stíhána více než třetina

01.01.2014 11:59 | Zprávy
autor: vam

Statistiky související s loňskou amnestií bývalého prezidenta Václava Klause zveřejnil server Aktuálně.cz. Z nich vyplývá například to, že z 6317 amnestovaných vězňů jich bylo znovu stíháno k poslednímu listopadovému dni loňského roku 2366. Z nich se zpět do vazby či vězení do poloviny prosince dostalo 988.

Z loni amnestovaných vězňů jich byla znovu stíhána více než třetina
Foto: Hans Štembera
Popisek: Věznice, ilustrační foto

Na silvestra roku 2012, tedy den před vyhlášením amnestie, pobývalo v českých věznicích 22 645 odsouzených.  Desátého prosince loňského roku bylo ve věznicích celkem 16662 vězňů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Jaroslav Komínek byl položen dotaz

Střelba na FF

Je to opravdu hodně smutný příběh. Podle vás hrozí jeho zametení pod koberec. Co myslíte, že se mělo stát a nestalo? Zmiňujete třeba Rakušana, ale co s ním, když už není ministr? Co se stalo není určitě jeho vina, měl by tak být podle vás i on nebo někdo jiný z politiků potrestán? Jak? Za co?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Tohle jsou dezinformace.“ Kalousek udeřil na Pokornou z Deníku N

18:45 „Tohle jsou dezinformace.“ Kalousek udeřil na Pokornou z Deníku N

Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek zareagoval na výtky novinářky Zdislavy Pokorné z Deníku N k…