Z pozůstalosti zastřeleného ruského opozičníka: Němcov prý sepsal pro EU seznam, o koho rozšířit sankce

06.03.2015 11:13

Součástí unijních sankcí proti Rusku by se měla stát i některá ruská média a jejich představitelé, kteří se aktivně podílejí na prokremelské propagandě. Tvrdí to Fórum občanské společnosti s odkazem na seznam, který údajně před svou smrtí sepsal ruský opoziční politik Boris Němcov.

Z pozůstalosti zastřeleného ruského opozičníka: Němcov prý sepsal pro EU seznam, o koho rozšířit sankce
Foto: Grigorij Pasko
Popisek: Boris Němcov ve své pracovně při rozhovoru
reklama

„Přišel čas na to, aby se Evropská komise a Evropská služba pro vnější činnost vrátila k naší rezoluci a zvážila zavedení sankcí vůči hlavním aktérům ruské propagandy. Bylo by to vhodné i s ohledem na uctění památky a statečnosti ruského politika, který zemřel proto, že se nebál otevřeně hovořit na obranu demokracie, svobody a spravedlnosti ve své zemi,“ stojí dle serveru Hlídací pes na webových stránkách Fóra, podle něhož je jednou z příčin Němcovovy smrti i „paranoidní atmosféra, jíž nyní zemi bičují ruská média, jež podporují ruskou válku na Ukrajině a otvírají cestu pro podobné domácí vraždění“.

Fórum tvrdí, že sám Němcov v jednom ze svých loňských projevů vyzval k sankcím proti ruským médiím hlásajícím prokremelskou propagandu, a navíc prý sepsal seznam osob, kterých by se západní sankce měly týkat. Na seznamu se údajně ocitlo několik generálních ředitelů ruských televizí a rozhlasů či televizní novináři Vladimir Solovjev a Arkadij Mamontov.

„Seznam je součástí Němcovovy poslední vůle a odkazu a Evropská unie by jej měla vzít v úvahu při zvažování nových sankcí mířících na mediální manažery a majitele médií odpovědných za ruskou propagandu,“ tvrdí Fórum.

Celý text ZDE

Fórum občanské společnosti je jednou z oficiálních platforem Východního partnerství. Tedy projektu iniciovaného Evropskou unií v rámci evropské politiky sousedství. Jeho cílem je těsnější spolupráce s šesticí východoevropských zemí – Arménií, Ázerbájdžánem, Běloruskem, Gruzií, Moldavskem a Ukrajinou. 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luš

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bára Basiková: „Chtěla jsem odejít do Jižní Afriky.“ Pořád lituje, že neodešla

15:00 Bára Basiková: „Chtěla jsem odejít do Jižní Afriky.“ Pořád lituje, že neodešla

Zpěvačka Bára Basiková se v rozhovoru pro Deník.cz, který poskytla na začátku dubna, rozhovořila mim…