Z pracovitého veksláka největším kmotrem, píše MF Dnes o mocném Ivu Rittigovi

12.07.2013 10:48 | Zprávy
autor: adr

Historie Ivo Rittiga je poměrně pestrá. Za posledních 25 let toho stihl opravdu hodně. K lobbingu a politickému podnikání, o které se nyní zajímá policie, se propracoval od boxu, bonů a módy, píše reportérka deníku Mladá fronta Dnes Jana Klímová v článku s názvem "Z pracovitého veksláka největším kmotrem".

Z pracovitého veksláka největším kmotrem, píše MF Dnes o mocném Ivu Rittigovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: V souvislosti s kauzou Nagyová proběhl v Praze policejní zásah ve vile Ivo Rittiga

Před revolucí v roce 1989 se Rittig živil různě. Jak zjistila investigativní reportérka MF Dnes, trénoval box v klubovně Uhelných dolů v Praze, odpoledne a večer se pohyboval v kavárně vyhlášeného hotelu Alcron, kde se směňovaly marky, koruny a bony. Rittig byl prý navíc vždy velmi velkorysý. Na začátku 90. let údajně box sponzoroval a do pražského hotelu Hilton přivedl také hvězdu tohoto sportu, Jeana-Clauda Van Damma.

Jeden z pražských byznysmanů na Rittiga pěje chválu. Nebyl prý nikdy lakomý a na rozdíl od jiných lobbistů opravdu pracoval. Ale najít někoho, kdo by se o něm chtěl bavit otevřeně, je podle deníku složitý úkol. Po policejní akci, kdy mu protimafiánský útvar prohledal dům i kanceláře v rámci vyšetřování "kmotrů", expremiéra Petra Nečase (ODS) a jeho pravé ruky Jany Nagyové, už s Rittigem nikdo nechce spojovat své jméno.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cena LPG

Dobrý den, pane Havlíčku, neustále se řeší cena nafty a benzínu; všiml jste si ale, že u mnohých čerpacích stanic se cena LPG za dobu ropné krize zvýšila až o 50%? Budete nějak řešit, aby se čerpačky, když se nyní nemohou obohacovat na benzínu a naftě, nehojily na řidičích tankujících propan-butan?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nejde o poplatky, ale o to, co za ně dostaneme. Štěpán Kotrba obsáhle

19:31 Nejde o poplatky, ale o to, co za ně dostaneme. Štěpán Kotrba obsáhle

Mediální analytik Štěpán Kotrba, spoluautor několika mediálních legislativ, pro ParlamentníListy.cz …