Z večerního Staromáku: Ti, co fandí Zemanovi, jsou hloupí a nevědí, co se děje. To je venkov, Morava. Snad za to ani nemůžou

29.10.2016 7:47

ANKETA Na Staroměstském náměstí v Praze se v den výročí vzniku samostatného československého státu sešly tisíce lidí, aby se vymezili proti prezidentu Miloši Zemanovi. Reportérka ParlamentníchListů.cz přímo na místě oslovila několik příchozích s prosbou o komentář. Nikdo z nich českou hlavu státu vůbec nešetřil, ba naopak. Na adresu prezidenta Zemana zazněla tvrdá kritika.

Z večerního Staromáku: Ti, co fandí Zemanovi, jsou hloupí a nevědí, co se děje. To je venkov, Morava. Snad za to ani nemůžou
Foto: Vít Hassan
Popisek: Na akci z „podhradí" na oslavu 98. výročí vzniku našeho státu, která se uskutečnila na Staroměstském náměstí

„Musíme vyhnat Zemana z Hradu, to je zlo. Lže, je sprostej, to je vzor pro děti? Ani nebudu říkat, co on říká. Je to kremrole. Putinova vlezdoprdelka. Navíc si myslím, že je to falešně zvolenej prezident. Že ti ajťáci přehodili data. Můj prezident to není...“ uvedl Zemanův odpůrce, který si na akci přinesl na protest červené trenýrky.

„Věřím Bradymu, v Kanadě se nelže“

Postarší pán – dle vlastních slov bývalý politický vězeň, který emigroval do Kanady a do Čech přijel speciálně kvůli tomu, aby projevil odpor vůči tomu, co se tady děje – zdůraznil, že všechno je u nás organizované z Ruska, včetně Václava Klause.

„To byl první oligarcha, Zeman je druhej. Musí se s tím něco dělat, jinak tady budeme mít Moskvu. Víte, co to je být pod nadvládou Ruska? To si nedovedete představit, já jsem to zažil,“ vysvětlil pán.

Jiřímu Bradymu, který také žije v Kanadě, věří, protože v Kanadě se prý nelže. „Tam si nikdo nedovolí lhát, mluví se tam pravda. To, co řekl Brady, je stoprocentní pravda, ne-li ještě větší,“ ujistil odpůrce Zemana.

Oproti tomu, prezident Zeman dle jeho názoru lže a oblbuje národ od svého zvolení. „Lidi, co mu fandí, jsou hloupí a nevědí vůbec, co se děje. To je venkov, Morava... Oni snad ti lidi za to snad nemůžou... Nemají přehled a díky tomu je má Zeman jako rukojmí. On je oblbuje a oni mu věřej a tím dochází k současný situaci,“ myslí si.

Další postarší pán reportérce ParlamentníchListů.cz objasnil, že je státem uznaný účastník protikomunistického odboje. Na akci proti Zemanovi přišel proto, že celý život nemá rád komunisty a také kvůli „té prasárně, co provedli na Hradě, ty lži... Zeman je dlouholetej bolševik, a teď to leze ven. Oni nemají svědomí, lžou cíleně a nestydí se za to. To dělali komunisti všechno“, připomněl pán.

Fotogalerie: - Státní vyznamenání od prezidenta

Udílení státních vyznamenání prezidentem republiky...
Jan Zahradil
Karla Šlechtová
Martin Komárek
Milan Chovanec
Daniel Hůlka

Fotogalerie: - Tisíce lidí proti Zemanovi

Transparenty na akci z „podhradí" na oslavu 98. vý...
Na akci z „podhradí" na oslavu 98. výročí vzniku n...
Jiří Brady na setkání na Staroměstském náměstí při...
Na alternativní oslavu státního svátku přišly na S...
Europoslanec Pavel Svoboda se senátorem Zdeňkem Pa...
Oslava 28. října na Staroměstském náměstí, pozvaní...

Fotogalerie: - Za Zemana na Václaváku

Shromáždění na Václavském náměstí 28. října. Pořád...
Shromáždění na Václavském náměstí 28. října. Pořád...
Jiří Černohorský, zakladatel spolku Čest, svoboda,...
Helena Ociepková z Národní domobrany
Aktivistka Jana Yngland Hrušková na Václavském nám...
Někteří účastníci shromáždění s sebou přinesli tra...

Zeman lže a je komunista, myslí si osmileté dítě

Na oslavy státního svátku v podhradí, jak se akce oficiálně nazývala, dorazila s rodiči i řada dětí. Zhruba osmiletá holčička přišla s tatínkem a svůj názor na prezidenta Zemana jasně demonstrovala červenými trenýrkami, na nichž měla navíc namalované prase. „Nemám ráda pana prezidenta. Protože lže a je komunista,“ vysvětlila s pomocí tatínka.

A cestu si do Prahy našli i lidé z různých koutů republiky. Z jižních Čech dorazil muž, kterého naštval prezidentův postup v rozhodnutí neocenit Jiřího Bradyho. Druhým impulsem, proč přijel do Prahy, pak pro něho bylo zdržení vysílání nejnovějšího dílu Show Jana Krause na TV Prima. „Tam už mi přišlo, že byla ohrožena svoboda projevu,“ objasnil Jihočech.

„Zeman je lhář, je proruský, pročínský – prostě prokomunistický a nedokáže si to přiznat. Hraje si na chytráka, myslí si, že je nejchytřejší, ale není. Spíše v poslední době nadělal ČR ostudu, než aby jí dělal dobré jméno. Takový člověk s vizáží alkoholika by neměl ČR reprezentovat. Alkoholik s vychlastaným ksichtem a hůlečkou není reprezentativní,“ rozjel se další prezidentův odpůrce, pro něhož je Zeman „taková loutka východních mocností“.

Na Hradě je dle jeho názoru třeba mít někoho reprezentativního. Někoho jako byl Václav Havel – nějaký zástupce moudrosti a inteligence. Pán by na Hradě rád viděl teologa Tomáše Halíka či moderátora Marka Ebena.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Lucie Štěchová

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jen u nás: Projev Klause ml. k 17. listopadu. A pak to dorazil Ševčík kádrováky, islamizací a...

4:44 Jen u nás: Projev Klause ml. k 17. listopadu. A pak to dorazil Ševčík kádrováky, islamizací a...

Konference o postupné ztrátě svobody v současné době na pražském Žofíně, kterou organizovala Národoh…