ŽIVÉ VIDEO Babiše do krimu!, objevilo se na Václaváku. K demonstrantům promlouval Kalousek

15.11.2018 20:19

Na Václavském náměstí se sešla demonstrace, která si klade za cíl přimět k odstoupení premiéra Andreje Babiše. Náměstí naplněné řídkým davem zhruba do třetiny již zhlédlo například Miroslava Kalouska.

ŽIVÉ VIDEO Babiše do krimu!, objevilo se na Václaváku. K demonstrantům promlouval Kalousek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace na Václavském náměstí za demisi premiéra Andreje Babiše
reklama
V devatenáct hodin na Václavském náměstí začala demonstrace nazvaná „Požadujeme DEMISI Andreje Babiše“.
 
Reportér ParlamentníchListů.cz viděl krátce po začátku programu Václavské náměstí zaplněné zhruba do třetiny, ovšem velmi řídce. Účast je podle něj srovnatelná s předchozími akcemi proti Andreji Babišovi, pořádanými touto organizací.
 
Nad hlavami demonstrantů bylo možné vidět transparenty s hesly jako „„Místo syna na Krymu raději fotra do krimu“, nebo „Uklid(n)íme vaše dítě. To vám garantuji!,“ s obrázkem doktorky Dity Protopopové z plakátu ANO.
 
 
Vystoupili zástupci organizace „Milion chvilek pro demokracii“, kteří předložili tři požadavky na premiéra Babiše. Je to rychlé a důkladné vyšetření kauzy Čapí hnízdo i údajného únosu Babiše juniora na Krym. Druhým je, aby premiér Babiš veřejně a detailně odpověděl na otázky týkající se jeho kauz. Třetím je, aby se premiér vzdal funkce do té doby, než ho případně očistí nezávislý soud.
 
 
Mezi lidmi viděl i některé politické špičky, například Miroslava Kalouska nebo Mariana Jurečku. Kalousek před osmou hodinou vystoupil dokonce na pódiu. Po něm i Marian Jurečka. „Příběh kolem premiéra připomíná lacinou béčkovou gangsterku,” řekl do mikrofonu Kalousek.
 
Demonstraci organizátoři plánují až do dvaadvacáté hodiny. Před osmou moderátor oznámil, že AUVA chystá na příští pátek, kdy se má jednat o nedůvěře vládě, demonstraci přímo před Poslaneckou sněmovnu na Malostranské náměstí. „Tak doufám, že přijdete všichni,“ zvolal, načež odpovědí mu bylo „Příjdem, příjdem“.
 


Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Taková hanba! Aňa Geislerová zděšena. A vidí nové zlo

9:32 Taková hanba! Aňa Geislerová zděšena. A vidí nové zlo

Herečka Aňa Geislerová má k ativismu blízko. Když do Česka přijela lídryně běloruské opozice Cichano…