Za kus žvance jste prodali vlast. Po obědu s muslimy v Praze se strhla mela... Vše prý bylo trochu jinak

5. 4. 2016 11:35

Velký rozruch na sociálních sítích vyvolala akce Oběd v mešitě, kterou pražští muslimové uspořádali v neděli pro veřejnost. Jaroslav Cerman z Hate Free Culture na sociální síti tvrdil, že na akci přišlo i pár sympatizantů Bloku proti islámu.

Za kus žvance jste prodali vlast. Po obědu s muslimy v Praze se strhla mela... Vše prý bylo trochu jinak
Foto: Hans Štembera
Popisek: Centrální mešita v Kolíně nad Rýnem v turečtině zvaná Merkez-Camii je před dokončením. Svatostánek se dvěma minarety pojme až 1300 věřících

„Vše ale dobře dopadlo a i členové BPI se nechali muslimy a muslimkami pohostit. Jenže teď jsou pro ostatní soukmenovce zrádci, vlastizrádci, kolaboranti a tak dále,“ napsal Cerman a připojil několik komentářů ze sociálních sítí, které podle něj dokazují, že „fašisti jsou jak psi nejvíc sami na sebe“: „Za žrádlo jste se nechali koupit? Pakáž, za kus halal žvance prodají vlast! Tak a teď vás přesvědčili, jak jsou mírumilovní a šupem je sem ládujte a stavějte mešity,“ tak prý zněly některé komentáře na sociálních sítích.

Na obědě jsme měli tlačenky, sulc a pivo

Jeden ze sympatizantů BPI „Ladík Mafkovanej Xenofob“ na nenávistné komentáře promptně zareagoval těmito slovy: „Přátelé, strašně se pletete! Nebyli jsme tam na obědě, měli jsme svoje jídlo a pití (tlačenky, pivo, sulc) a pochutnali jsme si. Jste naivní, když pořád věříte médiím!“ Svá slova doložil dvěma fotografiemi, na kterých je před mešitou zachycena skupina mladších lidí, kterak pojídají tlačenku s houskami a zapíjejí ji pivem z plechovek.

Vyfocená vlajka byla zakoupena s úmyslem BPI poškodit

K celé věci vydal Blok proti islámu oficiální stanovisko. „V dnešním vydání bulvárního deníku Blesk se objevila informace, že akce v Praze, kde muslimové předváděli svoji mírumilovnost tím, že i oni normálně požívají jídlo, normálně mluví, mají děti, a dokonce se dokážou radovat z hezkého počasí, se prý zúčastnili i naši členové,“ píše BPI s tím, že tato informace je zcela nepravdivá.

Vedení BPI ani jeho členové se prý žádné takové akce neúčastnili a ani to neplánovali. „Vlajku BPI, která byla na akci vyfocena, si může v našem e-shopu zakoupit každý občan ČR, tato byla zjevně již koupena s úmyslem poškodit Blok proti islámu na uvedené akci,“ vysvětluje oficiální prohlášení BPI.

Proč je tolerováno, že součástí mešity je i školka?

A upozornil, že zcela bez zájmu redaktorů Blesku prošla informace, že součástí mešity v Praze je i školka. „Vzhledem k tomu, že muslimská církev nemá právo zřizovat školní ani předškolní zařízení a navíc by vytváření segregovaných předškolních zařízení samotnými muslimy bylo v příkrém rozporu s oficiální politikou vlády o inkluzivním vzdělávání, vyjadřujeme velký údiv nad tím, že něco takového je v tichosti tolerováno,“ upozorňuje Blok proti islámu.

A dodává, že evropské tradice neohrožuje skutečnost, že v muslimských zemích je například obvyklé požívat velké množství velmi přeslazených dezertů, ale fakt, že jejich způsob usmrcování zvířat je zcela v rozporu se všemi zákony na ochranu zvířat. „A při tzv. halal porážce jsou porušovány i hygienické normy,“ dodal mluvčí BPI David Štěpán.