Za neúspěch ČSSD v Ústeckém kraji mohou novináři a Paroubek, říká Fišera

15.10.2012 11:12 dop.

Na severu Čech nedopadla sociální demokracie nijak slavně. V Libereckém i Ústeckém kraji nevyhrála volby a pravděpodobně neobhájí hejtmanský post. A šéf ústecké krajské organizace ČSSD Arno Fišera ví, kdo za prohru může. Je to existence velké koalice ČSSD a ODS, která na kraji vládla poslední čtyři roky ještě po dohodě expremiéra Jiřího Paroubka (dnes NS-LEV 21). Vinu prý nesou i novináři, kteří ČSSD dali nálepku čertů.

Za neúspěch ČSSD v Ústeckém kraji mohou novináři a Paroubek, říká Fišera
Foto: zdn.cz
Popisek: Šéf ústecké ČSSD Arno Fišera

V Ústeckém kraji, kde poslední čtyři roky vládla za ČSSD hejtmanka Jana Vaňhová s pomocí koaličních partnerů z ODS, drtivě zvítězili komunisté. Předseda strany Vojtěch Filip už dal najevo, že KSČM bude chtít v kraji obsadit post hejtmana. A předseda ČSSD Bohuslav Sobotka vyzval regionální vedení strany k odchodu. Šéf krajské ČSSD Arno Fišera však odmítá podobný krok učinit. Za prohru totiž podle něj nemohou poslední čtyři roky vlády ČSSD, ale štvavá kampaň expremiéra Jiřího Paroubka a neobjektivní novináři. Prohlásil to v rozhovoru pro server iDnes.cz.

Kýble špíny po Paroubkovi

„Výsledek není odrazem dění v ČSSD. Je to po masáži politickými soupeři, kdy jsme byli zmiňováni ve všech médiích jako čerti. Občané dali šanci KSČM. Ti se také podíleli na některých krocích, ale odpovědnost byla na ČSSD s jakýmsi spojenectvím, které tady založil Paroubek s Bendou," tvrdí Fišera.

Vinu podle Fišery nesou také novináři, kteří psali o někdejším náměstkovi hejtmanky Pavlu Koudovi v podstatě jako by byl vinen, když byl zatčen a soud na něj uvalil vazbu pro podezření z korupce. Nerespektovali přitom presumpci neviny a vykreslili krajské vedení jako čerty.

Posléze sice Fišera připouští, že ČSSD udělala nějaké chyby, ale dodává k tomu, že platí daň i za úklid po Paroubkovi. Tento úklid sice ještě není dovršen, ale už byl vynesen nejeden kyblík špíny. Pokud bude znovu zvolen do vedení krajské organizace, pokusí se tento úklid dokončit. S ohledem na Paroubkovu NS-LEV 21 přinesly tyto volby pro Fišeru něco pozitivního.

„Já jsem rád, že spadli do politického hnoje, protože ten sem zavedli. Oni a pan Kouda podepsali koalici, zaplatili jsme za to daň, ale voliči to ODS také sečetli," míní náměstek končící hejtmanky

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mpTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pekarová v Rakousku: „Nesmíme podléhat závěru, že sankce bolí víc nás než Rusko.“ To prý trpí, jen to maskuje propagandou

20:10 Pekarová v Rakousku: „Nesmíme podléhat závěru, že sankce bolí víc nás než Rusko.“ To prý trpí, jen to maskuje propagandou

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) se v rakouském Grafeneggu zúčastni…