Za smrt vojáků mohou poslanci, řekl sociolog. A strhla se mela. Nedokáže držet hubu, asociální idiot, napsal Šídlo

06.08.2018 17:44

Česko myslí na nedávnou smrt tří českých vojáků v Afghánistánu, kteří zemřeli po podlém teroristickém útoku. Většina českých politiků v čele s prezidentem Milošem Zemanem má české vojáky padlé v Afghánistánu za hrdiny, kteří položili život při službě vlasti. V české společnosti se však najdou i lidé, podle nichž čeští vojáci nebránili vlast a zemřeli zbytečně. Do této skupiny patří např. sociolog Petr Hampl. Když svůj názor vyjevil, dočkal se tvrdé reakce ze strany novináře Jindřicha Šídla.

Za smrt vojáků mohou poslanci, řekl sociolog. A strhla se mela. Nedokáže držet hubu, asociální idiot, napsal Šídlo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Hampl
reklama

Tři čeští vojáci zavraždění při podlém teroristickém útoku v Afghánistánu budou pohřbeni se všemi poctami. Premiér Andrej Babiš informoval o tom, že se ve středu celým Českem rozezní sirény na jejich počest. Nejen předseda vlády se o padlých vyjádřil jako o hrdinech. Obdobný názor vyslovili Jiří Zimola z ČSSD, Miroslav Kalousek z TOP 09 či poslankyně ODS Jana Černochová.

Anketa

Považujete účast našich vojáků v Afghánistánu za smysluplnou?

7%
93%
hlasovalo: 18450 lidí

Sociolog Petr Hampl dal však na sociální síti najevo, že se na misi českých vojáků v Afghánistánu divá značně odlišně. Naši vojáci prý v Afghánistánu nechrání naši bezpečnost, takže podle Hampla v cizí zemi vlastně zemřeli zbytečně. „Místo aby čeští vojáci bránili Českou republiku, umírají na nesmyslných koloniálních výpravách jakési cizí země. Plnou odpovědnost za jejich smrt nesou poslanci, kteří hlasovali pro účast na této zbytečné a hloupé misi. Blahobyt poslanců je vykoupen smrtí českých mužů. Hanba!“ napsal na sociální síti Facebook Hampl.

Fotogalerie: - Rozhýbejme Zlín

Lídr kandidátky koalice Soukromníků, Svobodných a ...
Třetí na kandidátce koalice Soukromníků, Svobodnýc...
Ivo Mitáček, lídr kandidátky koalice Soukromníků, ...
Magazín koalice nezávislých kandidátů, odborníků a...
Ivo Mitáček, nezávislý kandidát, odborník na krizo...
Tisková konference kandidátů koalice Soukromníci, ...

To však zdaleka nebylo to jediné, co Hampl ke smrti tří českých hrdinů napsal. Hampl podle svých slov nechápe, proč čeští vojáci bojují proti radikálním islamistům po boku jiných muslimských radikálů vládnoucích v zemi. „Dokáže někdo vysvětlit, proč je v zájmu občanů České republiky bojovat za afghánskou vládu islámských fundamentalistů proti jiným afghánským islámským fundamentalistům podporovaným americkým spojencem Pákistánem? Připomínám, že Američani podporují každých pár let jinou stranu,“ vypálil Hampl.

Když si tyto statusy přečetl novinář serveru Seznam zprávy Jindřich Šídlo, vyjádřil stručně a jasně, co si myslí o Petru Hamplovi. „Celý český Twitter čekal, kdo na sebe vezme roli asociálního idiota, který nedokáže alespoň v tuhle chvíli držet hubu. A vyšlo to. Gratulujeme, vlastenče,“ odvětil Šídlo.

Jenže tím to neskončilo. Mezi Hamplem a Šídlem se rozpoutala slovní přestřelka.

Hampl na oplátku Šídlovi doporučil, aby do Afghánistánu poslal svoje děti, pokud nemá tamní válku za zbytečnou. Šídlo Hamplovi odpověděl, že žvaní z cesty a že by možná tentokrát opravdu udělal lépe, kdyby mlčel. Hampla tím však neumlčel. Ačkoli Šídlo už drahnou dobu nepracuje pro Hospodářské noviny Zdeňka Bakaly, Hampl konstatoval, že jistě i Šídlo změní názor na válku v Afghánistánu, až ho změní Bakala.

Do diskuse mezi oběma pány se ovšem zapojili i další občané. Jeden z diskutujících na adresu Hampla poznamenal, že svými výroky překonává hloupost hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka.

Hampla však nic nepřesvědčilo a nadále si trval na tom, že čeští vojáci nemají být v Afghánistánu, nýbrž doma a chránit hranice vlastní země. Nemluvě prý o tom, že rodiny těch vojáků jsou teď rozhodně ve větším nebezpečí, než by byly, pokud by tito vojáci žili.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Foldyna řekl vše o Petříčkovi. Putin a Evropa? Vážná slova

7:02 Foldyna řekl vše o Petříčkovi. Putin a Evropa? Vážná slova

Jaroslav Foldyna v pořadu Horká linka v XTV řekl, že uvažuje o vstupu do SPD. Na názorovém směřování…