Za tyto řeči prý pravicoví havlisté cejchují zrádce. Na Hájkově webu píše Američan o Putinovi

28.03.2014 12:30

Slavný americký komentátor a někdejší kandidát na prezidenta USA Patrick Joseph Buchanan popisuje rusko-americké vztahy. Podle něj Američané sami v historii zosnovali převrat na ruských hranicích a podvedli Rusko s NATO. Nyní se nepochopitelně diví Putinovi.

Za tyto řeči prý pravicoví havlisté cejchují zrádce. Na Hájkově webu píše Američan o Putinovi
Foto: RussianMind
Popisek: Staronový ruský prezident Vladimir Putin
reklama

„Pokud si lid východní Ukrajiny přeje formálně vyjádřit své historické, kulturní a etnické svazky s Ruskem a lid západní Ukrajiny si opravdu přeje přerušit všechny svazky s Moskvou a vstoupit do Evropské unie, proč to neřešit politickou, diplomatickou cestou, demokraticky – u volebních uren?“ ptá se slavný komentátor na serveru Protiproud.cz a dodává: „Kdo je tady iracionální?“

Podle Buchanana je Putin etnonacionalista přísahající na „krev a půdu, oltář a trůn“, který sám sebe považuje za ochránce Ruska. „Na Rusy mimo Rusko pohlíží podobně jako Izraelci na Židy v diaspoře, totiž jako na lidi, jejichž bezpečí je jeho legitimním zájmem,“ popsal Putina Buchanan v případě, že to není ruský imperialista, který má za lubem obnovení nadvlády nad neruskými národy.

Otázka podle komentátora je, proč by to také dělal. „Invaze a okupace celé Ukrajiny by pro Moskvu znamenala nekonečné ztráty životů a peněz, nevraživost celé Evropy a nepřátelství Spojených států,“ píše Buchanan.

„Jestliže my, Američané, chceme odejít z Afghánistánu, proč by se Putin chtěl vracet do Uzbekistánu? Proč by měl chtít anektovat západní Ukrajinu, jejíž obyvatelé nenávidí Rusko už od dob uměle vyvolaného hladomoru za Stalinovy éry?“ komentuje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jno

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Oni ho udusí.“ „No a?“ „Co no a?“ Zfetovaný Rom pokousal policistu. Zemřel

12:34 „Oni ho udusí.“ „No a?“ „Co no a?“ Zfetovaný Rom pokousal policistu. Zemřel

V sobotu byli policisté z Teplic přivoláni k případu rvačky. Ovšem muž, který ležel na zemi se zraně…