Za učitelský plat bych pracovat nechtěla, přiznala ministryně Valachová

19.07.2016 19:04

Fyzickou zdatnost dětí chce ministryně školství Kateřina Valachová zlepšit programem, který na prvním stupni základních škol umožní dětem bezplatně sportovat v družinách. Tento program bude od září rozšířen, slíbila Valachová v dnešních Dvaceti minutách Radiožurnálu.

Za učitelský plat bych pracovat nechtěla, přiznala ministryně Valachová
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová

Moderátorka pořadu upozornila, že na letošní letní olympijské hry jede nejmenší česká výprava sportovců v novodobé české historii. „Kolik medailí by bylo úspěchem?“ zajímalo moderátorku. Valachová odpověděla, že sportovci by měli přivézt aspoň šest medailí.

Ministryně školství bude také jediným členem vlády, který se olympijských her v Riu de Janeiro zúčastní. Dalším zástupcem českého státu bude na olympiádě už jen prezident. „Neobáváte se viru zika?“ zajímalo moderátorku. Valachová přiznala, že celou věc hodně promýšlela, ale protože už má dvě malé děti a další rodinu neplánuje, rozhodla se do Ria jet. Zároveň vyjádřila pochopení pro ty sportovce, kteří se kvůli obavám z viru zika odmítli olympiády zúčastnit.

Řeč přišla také na Národní akreditační úřad (NAÚ), který od září nahradí akreditační komisi ministerstva školství. Valachová poukázala na to, že NAÚ se stane více nezávislejším na ministerstvu školství. Na otázku, kdo bude kontrolovat činnnost NAÚ, uvedla, že jeho rozhodnutí budou soudně přezkoumatelná.

NAÚ od akreditační komise převezme některé nedokončené kauzy, jako jsou kauza plzeňských práv nebo Univerzity Jana Amose Komenského.

Přiznala také, že by nechtěla pracovat za průměrný plat českého učitele. Není stoprocentně spokojena s tím, jak se jí podařilo uspět na vládě s požadavky na zvýšení učitelských platů. Na druhou stranu poukázala na to, že se vláda přihlásila k závazku přibližovat ohodnocení učitelů k průměrnému platu vysokoškoláků.


 

reklama

autor: vam

nálepkování

Čemu pozitivnímu podle vás přispívá to věčné nálepkování? Vaše vláda a Vy nevyjímaje, dost často nálepkuje demostranty. Proč? Co tím získáváte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Sami si řežou větev.“ Média při demonstraci selhala. Petr Žantovský ví, co se jim stane

4:44 „Sami si řežou větev.“ Média při demonstraci selhala. Petr Žantovský ví, co se jim stane

TÝDEN V MÉDIÍCH Mainstreamová média sama sebe shazují, sama sobě podřezávají větev a ztrácejí důvěr…