Za uprchlíky může Rusko! Tak ať si je vezme, vyzývá Jan Ziegler

17.06.2015 11:11

Za současnou uprchlickou krizi může komunistický Sovětský svaz, který v rámci boje proti Západu způsobil rozvrat Afriky, soudí publicista Jan Ziegler. Odpovědnost by nyní dle něj mělo převzít Rusko jakožto nástupnický stát SSSR. Pro uprchlíky má prý místa dost.

Za uprchlíky může Rusko! Tak ať si je vezme, vyzývá Jan Ziegler
Foto: Facebook Jana Zieglera
Popisek: Jan Ziegler
reklama

Anketa

Jste pro znovuzavedení kontrol na hranicích? Přímočaře řečeno, pro zrušení Schengenu?

96%
4%
hlasovalo: 56689 lidí

Prvotní příčina rozvratu v severní Africe a nástupu radikálního islámu spočívá dle Zieglera v padesátých letech minulého století, kdy sovětští komunisté a jejich pátá kolona v západních zemích začali vykřikovat cosi o utiskovaném lidu v koloniích.

„A tak Sovětský svaz společně se svými satelity začal v rámci oslabení Západu prosazovat tzv. právo národů na sebeurčení. Ze strany Rusů, kteří si prostřednictvím SSSR sami porobili jiné národy, to byl přitom jen obří kolosální podraz. Výsledkem byly chaos a miliony mrtvých,“ uvádí Ziegler na svém blogu na serveru iDNES.cz.

Publicista soudí, že komunistům nešlo o zlepšení života obyčejných lidí v koloniích, nýbrž o moc a potenciální spojence v boji za ovládnutí světa. Proto prý podporovali tzv. národněosvobozenecká hnutí, ve skutečnosti však obyčejné teroristy.

Horší jak řádění SS za 2. světové války

Ziegler argumentuje alžírskou Frontou národního osvobození (FLN), která v padesátých a šedesátých letech minulého století usilovala o svobodné Alžírsko zbavené francouzské vlády. Její boj se však dle publicisty rovnal masovému vraždění francouzských civilistů bez rozdílu věku a pohlaví žijících v Alžírsku a také Alžířanů, kteří ji odmítali.

„V srpnu 1955 hrdlořezové z FLN v Ain-Abid u Constantine doslova rozsekali na kusy 37 Evropanů, z toho deset dětí mladších patnácti let. Muži měli useknuté ruce a nohy, děti roztříštěné hlavy a vyhřezlé mozky, ženy rozpáraná břicha a vyvrhnutá střeva. Jedna běloška měla rozříznutou dělohu, do níž vrahové nacpali její pětidenní rozřezané novorozeně. To bylo horší jak řádění SS za II. světové války, ovšem komunistům a jejich stoupencům, kteří se tolik pohoršují nad bratry Mašíny, tohle nevadí. A dokonce tyhle zločince obdivují,“ píše Ziegler s tím, že stejnou taktiku zvolili i další údajní národněosvobozenečtí bojovníci v mnoha dalších afrických a asijských zemích.

Rusko se prý hlásí k nástupnictví po SSSR, který tuto situaci způsobil. Proto by si dle Zieglera mělo vzít uprchlíky k sobě. „Koneckonců místa má pro ně dost,“ konstatuje publicista.

Celý komentář k přečtení ZDE

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: luš
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Paní redaktorko, je mi to trapné opakovat... Tvarůžková ve studiu ČT dorážela na Křečka, aby promluvil o Romech

21:20 Paní redaktorko, je mi to trapné opakovat... Tvarůžková ve studiu ČT dorážela na Křečka, aby promluvil o Romech

Hostem pořadu Interview ČT24 byl nový veřejný ochránce práv Stanislav Křeček. Vyjádřil se k polariza…