Za útok v Břeclavi mohou jednotlivci, ne všichni Romové, míní Šimůnková

17.04.2012 21:57

Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Monika Šimůnková odsoudila útok skupiny Romů v Břeclavi. Označila ho za nebývale brutální. Zároveň ale varovala před tím, aby se čin nezobecňoval na všechny Romy jako celek.

Za útok v Břeclavi mohou jednotlivci, ne všichni Romové, míní Šimůnková
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Monika Šimůnková

„Nejprve bych chtěla velmi rázně a jednoznačně odsoudit samotný nebývale tvrdý útok. Je bezesporu zřejmé, že šlo o těžký kriminální čin, jehož pachatelé musí být co nejdříve dopadeni a potrestáni. To je teď především věcí policie. Současně vyslovuji maximální podporu napadenému Petrovi i celé jeho rodině,“ prohlásila Monika Šimůnková v rozhovoru pro iDnes.cz.

Sama se svou Agenturou pro sociální začleňování se bude snažit o to, aby se lidé v Břeclavi necítili ohroženi. Navrhne prý opatření, aby se podobný čin už neopakoval.

„Zároveň si myslím, že je třeba mírnit hlasy těch, kteří by chtěli tento útok přenášet na celou skupinu Romů v Břeclavi nebo v celé republice. Takové návrhy je třeba odmítnout a zabránit opakování toho, co se dělo v létě na Šluknovsku,“ dodala Šimůnková.

Nyní situaci ve městě zklidňuje policie. Cílem je hlavně chytit pachatele a potrestat je. V blízké době se totiž bude konat pochod na podporu napadeného chlapce a situace se může ještě vyhrotit.

„Věřím, že podporu vyjádří pokojným a nenásilným způsobem. Toto setkání nesmí být zneužito extremisty k vyvolávání a šíření nenávistných projevů. Nepřekvapí mě, pokud se na místě brzy budou chtít zviditelnit neonacisté či jiní radikálové. Tomu se musíme pokusit předejít,“ ujišťuje Šimůnková.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalouskova pitomost. Ekonom Pikora se do poslance pustil kvůli matkám

7:15 Kalouskova pitomost. Ekonom Pikora se do poslance pustil kvůli matkám

Ekonom Vladimír Pikora má za to, že lidstvu chtějí vládnout bezdětné ženy. Vychází přitom z opakovan…