Za zprávu se Kubice omlouvat Sokolovi a Grégorvi nemusí, rozhodl soud

19.11.2012 23:01

Ministerstvo vnitra ani šéf resortu Jan Kubice se nemusí omlouvat advokátu Tomáši Sokolovi a bývalému ministrovi průmyslu a obchodu Miroslavu Grégrovi za zveřejnění informací v takzvané Kubiceho zprávě. Rozhodly tak pražské soudy s tím, že Kubice předáním zprávy poslancům neporušil žádná osobnostní práva. Rovněž nenese přímou zodpovědnost za únik zprávy do médií.

Za zprávu se Kubice omlouvat Sokolovi a Grégorvi nemusí, rozhodl soud
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr vnitra Jan Kubice
reklama

Nejvyšší soud tak odmítl dovolání Tomáše Sokola a Miroslava Grégra, a definitivně tak potvrdil verdikt pražských soudů. Nejvyšší soud bez veřejného jednání dospěl k závěru, že oba zmínění nepředložili v dovolání žádnou závažnou právní otázku, která by dosud nebyla vyřešená.

Šéf vnitra takzvanou Kubiceho zprávu, jež informovala o údajném prorůstání organizovaného zločinu a politiky, vytvořil jako někdejší šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Roku 2006 ji pak předal bezpečnostnímu výboru sněmovny, jenže část zprávy unikla do médií, a ovlivnila tak zpravodajskou agendu před volbami.

O Sokolovi se Kubice zmínil v souvislosti s kontroverzním podnikatelem Radovanem Krejčířem, kterému měl advokát doporučit, aby utekl z Česka, neboť je situace kolem něj doslova neudržitelná.

O Grégrovi bývalý šéf ÚOOZ zase tvrdil, že představitelé firmy Bioferm - Lihovar Kolín měli v úmyslu využít známosti s jeho milenkou, aby si zajistili smlouvu se společností Unipetrol.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jno

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pavel Zeman odchází: „Soudružka“ Benešová i vzpomínky na otrávené stromy. A něco o jeho vztahu s Bradáčovou...

17:14 Pavel Zeman odchází: „Soudružka“ Benešová i vzpomínky na otrávené stromy. A něco o jeho vztahu s Bradáčovou...

Na konci června si Pavel Zeman vyklidí kancelář v Brně na Nejvyšším státním zastupitelství. Strávil …