Zabraňme postupnému rozvolňování Schengenu, volá europoslanec

17.06.2012 15:28

Europoslanec Libor Rouček (ČSSD) dává jednoznačně najevo, že ani v nejmenším nesouhlasí s rozhodnutím Evropské komise, podle něhož nebude existovat centrální evropský dohled nad hraničními kontrolami. O zavedení přechodných hraničních kontrol má napříště rozhodovat každá země sama za sebe.

Zabraňme postupnému rozvolňování Schengenu, volá europoslanec
Foto: liborroucek.cz
Popisek: Europoslanec Libor Rouček

Ministři spravedlnosti a vnitra EU se shodli na tom, že každá z členských zemí EU bude mít napříště právo rozhodnout o zavedení hraničních kontrol na svých hranicích. O tomto kroku musí následně informovat orgány EU, ale nemusí tento krok předem konzultovat. To se nelíbí především levicově orientovaným europoslancům, mezi které patří například Libor Rouček (ČSSD). Ten jednomu ze čtenářů serveru ParlamentníListy.cz vystupujícímu pod přezdívkou duběnek napsal, že Evropský parlament proti této dohodě protestuje.

Najdeme argumenty pro i proti Schengenu

„Evropský parlament s rozhodnutím Rady nesouhlasí a stejně tak nesouhlasí i se způsobem, jakým byl EP vyřazen z procesu spolurozhodování. Z tohoto důvodu nebudou v EP až do doby, kdy Rada změní své rozhodnutí, záležitosti spojené se Schengenem projednávány. Tím chceme zabránit postupnému rozvolňování Schengenu,“ zdůraznil Rouček.

Zřízení Schengenského prostoru přitom jeho účastníkům zajišťuje mezi jiným i volný pohyb osob a řada europoslanců se obává, že uzavřením této dohody může dojít k zásadnímu omezení jedné z evropských svobod. Českých občanů by se tato dohoda mohla dotknout např. tehdy, když by se německá vláda rozhodla k opětovnému zavedení kontrol. Zastánci této dohody ovšem mohou namítnout, že každá země EU by měla mít právo bránit se přílivu imigrantů z různých částí světa.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…