Žáček z ODS: Špína na Koudelku? Kotene, odstup

04.08.2021 10:19 | Glosa

Poslanec ODS Pavel Žáček (ODS) prohlásil, že Radek Koten z řad hnutí SPD Tomia Okamury, neříká pravdu. Hraje se o budoucnost šéfa BIS plukovníka Michala Koudelky. Žáček čeká, jaký hanopis na Koudelku unikne z Hradu.

Žáček z ODS: Špína na Koudelku? Kotene, odstup
Foto: repro Youtube
Popisek: Pavel Žáček v Interview plus

Předseda sněmovního bezpečnostního výboru Radek Koten (SPD) před kamerami ČT prohlásil, že byl „pověřen“ vyžádat a převzít před pátečním zasedáním výboru „hradní dokumenty“.

Pavel Žáček oznámil, že bezpečnostní výbor sněmovny rozhodně ničím takovým Kotena nepověřil.

„Předseda výboru pro bezpečnost Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Radek Koten (SPD) včera večer prohlásil ve vysílání ČT24, že byl ‚pověřen‘ vyžádat a převzít před pátečním zasedáním výboru ‚hradní dokumenty‘, jinými slovy hanopisy na ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelku. Protože pan Koten ničím takovým pověřen nebyl, žádné kolektivní rozhodnutí členů výboru ve formě usnesení neexistuje, ani neproběhlo jednání s místopředsedy výboru, tak to považuji za jeho svévolnou akci jdoucí výrazně nad rámec jeho mandátu coby předsedy výboru,“ rozčílil se Žáček.

Jako člen bezpečnostního výboru zdůraznil, že Koten možná mluvil s předsedou SPD Tomiem Okamurou a na tajné schůzce s premiérem Andrejem Babišem (ANO), která měla proběhnout v noci, ale ani Babiš, ani Okamura podle Žáčka nemají Kotena ničím úkolovat. Ani na Úřadu vlády v Praze, ani v sokolovně v Průhonicích.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Podle Žáčka udělal Koten tak kolosální chybu, že mu nezbude, než rezignovat na post předsedy výboru.

„Obě tyto události považuji za natolik závažnou a nepřijatelnou snahu o manipulaci s výborem o bezpečnost před klíčovým jednáním o jmenování ředitele BIS, že žádám o okamžité odstoupení pana Kotena z funkce předsedy výboru. Jak všichni dobře víme, dlouhodobě prokazuje neschopnost řídit tento důležitý orgán Poslanecké sněmovny, a tento jeho postup v posledních hodinách to jen potvrzuje. Domnívám se navíc, že by pan Koten měl tyto obě události podrobně vysvětlit jak všem členům výboru, tak i veřejnosti,“ uzavřel Žáček nekompromisně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přemluv bábu je tu: Emma Smetana v akci. Prarodiče, těšte se

10:12 Přemluv bábu je tu: Emma Smetana v akci. Prarodiče, těšte se

Před volbami se na voliče rozhodla apelovat i moderátorka Emma Smetana a právník a LGBT aktivista Cz…