Zachytili jsme nevídaný pokus o cenzuru z dílny zelené političky v Praze

21.11.2016 14:00 | Zprávy

Česká komora architektů měla před několika dny kulatý stůl společně s pražskou radní Kolínskou (SZ). Komora se během jednání podle dvou našich zdrojů postavila za metropolitní plán a architekta Kouckého. Následovat mělo společné prohlášení, do něhož ovšem zelená politička opakovaně zasahovala.

Zachytili jsme nevídaný pokus o cenzuru z dílny zelené političky v Praze
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petra Kolínská (SZ)

„Kolínská na ně opravdu dost tlačila a Hlaváček proto pohrozil vystoupením z komory, což na vedení komory zabralo a vydají to v nezměněné podobě, ale jen jako prohlášení, na místo původně zamýšlené společné tiskové zprávy. Posílám vám jako jediným výstup, který sepsala komora a následný pokus o cenzuru od Kolínské. Nesouhlasila s vydáním v této podobě a vehementně trvala na úpravách (jsou v revizích)," uvedl náš zdroj.

Jeho záměrem prý bylo upozornit na podivné chování, které zelenou Kolínskou provází už řadu měsíců.

Pojďme ale do začátku.

„Pana Hlaváčka si vážím a ukončení spolupráce mne vůbec netěší. K jeho odvolání došlo poté, co Petr Hlaváček opakovaně odmítl vyměnit vedoucího týmu připravujícího nový územní plán.“ To jsou slova radní Kolínské, na jejíž žádost byl v září letošního roku odvolán šéf IPRu. ParlamentníListy.cz zjišťovaly, co se od té doby změnilo. Ukázalo se, že ne příliš zásadního. Vlastně to vypadá, že prakticky vůbec nic.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tomáš A. Nový

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Elektro automobily

Že jsou předražené se shodneme. Ale co s tím? To, že to jako politik budete jen říkat je podle mě žalostně málo.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pád Evropy. Ekonom odhaluje těžké problémy průmyslu

21:45 Pád Evropy. Ekonom odhaluje těžké problémy průmyslu

„Útlum evropského průmyslu nekončí,“ upozorňuje ekonom Petr Dufek. Průmysl v zemích EU čelí dlouhodo…