Začíná konference z projektu Evropské dialogy Václava Havla

21.02.2014 6:13

Občan, moc a demokracie v evropské krizi je název první konference v rámci projektu Evropské dialogy Václava Havla, která dnes začne v Praze. Projekt si klade za cíl vést diskusi o tématech určujících směřování současné Evropy s přihlédnutím k Havlovu evropskému odkazu.

Začíná konference z projektu Evropské dialogy Václava Havla
Foto: Hans Štembera
Popisek: V budově Akademie věd proběhla vernisáž výstavy Sochařský portrét Václava Havla
reklama

Mezi tématy dvoudenní konference jsou Evropa a krize demokratického kapitalismu, Hledání evropského projektu, americký a evropský přístup k federalismu nebo Evropa a meze občanské společnosti.

K aktérům konference budou patřit někdejší disident a polistopadový český premiér a předseda Senátu Petr Pithart, politolog Jacques Rupnik, sociologové Claus Offe a Jiří Přibáň či politický filozof Larry Siedentop.

Hlavním inspiračním zdrojem projektu byl Havlův esej Moc bezmocných. Podle organizátorů z Knihovny Václava Havla tak více než jiné projekty obdobného zaměření hodlá nabídnout „bezmocným" prostor k vyjádření. Akce je určena především středoškolským a vysokoškolským studentům, ale i ostatním zájemcům o evropskou problematiku. Česká televize ji bude přenášet v přímém přenosu na svém zpravodajském webu.

Další konference se mají konat v Berlíně a v belgických Bruggách.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

20:25 Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

ANKETA Česká republika porušila právo EU, když odmítla přijmout migranty na základě přerozdělovacích…