Žádná normalizační kampaň s tibetskými vlajkami nebude, hlásí z Hradu

28.03.2016 15:40

Zaměstnanci Nadace Via měli za to, že čínských vlajek je po Praze velmi mnoho a pro určité vyvážení chtěli vystavit vlajku tibetskou. Podle informací serveru HlídacíPes.org se však nadace se zlou potázala, protože sídlí v budově, která patří Správě Pražského hradu. A Hrad si rozhodně nepřeje tibetské vlajky. V tomto duchu se vyjádřil mluvčí prezidenta Zemana Jiří Ovčáček.

Žádná normalizační kampaň s tibetskými vlajkami nebude, hlásí z Hradu
Foto: archiv
Popisek: Tibetská vlajka
reklama

Nadace Via, která usiluje rozvoj komunitního života v Česku, chtěla vystavit  tibetskou vlajku. Správa Pražského hradu však nadaci vyzvala, aby vlajka zmizela. Nadace totiž sídlí v budivě, která patří právě Správě Pražského Hradu.

„Opravdu nepovažujeme za vhodné, aby na hradních nemovitostech takové vlajky vlály,“ vysvětlil důvody, proč Hrad vyzval k odstranění vlajky, prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. „Ostatně, akce s touto vlajkou už začínají, především kvůli adoraci v médiích, připomínat některé normalizační kampaně ze 70. let,“ doplnil Ovčáček.

Pro dokreslení situace dodal, že při návštěvách španělského krále v České republice bychom také nevyvěšovali z oken vlajky baskických separatistů. Nadace Via nakonec vlajku stáhla, v okně ponechala jen její papírovou verzi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Atentát“ na Babiše? Otrávená řeka má dohru. Objevily se pochyby

10:34 „Atentát“ na Babiše? Otrávená řeka má dohru. Objevily se pochyby

Firemní sociolog Vojtěch Bednář se ve svém facebookovém příspěvku věnoval nejasnostem kolem kauzy Be…