Žádná pražská kavárna. Kořalna a nálevna je to! Chtějí prodat lid naší země, píše zemanovský politik

19.05.2015 7:41 | Zprávy
autor: luš

Předseda pražské organizace Strany práv občanů (SPO) – dříve s přídomkem Zemanovci – Jiří Oberreiter se na webových stránkách své partaje pustil do objasňování sousloví „pražská kavárna“, jehož význam prý nikdo pořádně nezná.

Žádná pražská kavárna. Kořalna a nálevna je to! Chtějí prodat lid naší země, píše zemanovský politik
Foto: David Springl Photography
Popisek: Jiří Oberreiter

Oberreiter uvádí, že část společnosti si pod souslovím „pražská kavárna“ představuje intelektuální klub, který se schází ve vybrané kavárně a diskutuje o problémech, které nás všechny tíží a hledá pro ně východiska. Tato představa je však dle předsedy pražské organizace SPO mylná.

„‚Pražská kavárna‘ je synonymum pro všechny ty, kteří díky svým komplexům méněcennosti, schopnosti zaprodat sebe i svou zemi, absenci vlastních názorů a morálních hodnot potřebují někoho, o kom si myslí, že by je dovedl do vysněného ráje, kam by se sami svými silami nikdy nedostali,“ soudí Oberreiter.

Takovým člověkem se prý měl stát předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg, kterého nicméně v prezidentské volbě porazil Miloš Zeman. „Většina voličů se jednoznačně rozhodla pro mimořádně vzdělaného Čecha, kterého znala, věděla, co od něho čekat, a věděla, že je svůj a má své pevné postoje, zásady a názory. Tento Čech byl a je pro většinu obyvatel zárukou odpovědnosti, odvahy a vlastenectví. Vždyť také ve svých projevech opakoval, že chce být prezidentem suverénní a samostatné republiky,“ nešetří Oberreiter chválou.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ústavní soud je podjatý.“ Miloš Zeman k Pavlovi a NATO

17:17 „Ústavní soud je podjatý.“ Miloš Zeman k Pavlovi a NATO

Ústavní soud ve středu předběžným opatřením rozhodl, že vláda musí zajistit účast prezidenta Petra P…