Žádná síť vazeb, jen marketingový tah, hájí se omilostněná Benešová

25.02.2012 12:07

Omilostněná ředitelka Metropolitní univerzity Praha Anna Benešová tvrdí, že studium zdarma pro vlivné magistrátní úředníky bylo standardním programem, který měl zajistit škole více studentů. Uvedla to v rozhovoru pro deník Právo.

Žádná síť vazeb, jen marketingový tah, hájí se omilostněná Benešová
Foto: Hans Štembera
Popisek: Milan Richter

Anna Benešová prohrála u soudu, který došel k závěru, že kolem sebe budovala síť klientelistických vazeb. Na Metropolitní univerzitě v Praze umožnila zdarma studium Miss Taťáně Kuchařové, tehdejší přítelkyni radního Richtera, nebo synovi asistentky Pavla Béma.

V rozhovoru pro právo Benešová tvrdí, že se vše dělo v rámci programu, který vytvořil rektor univerzity Ondřej Asztalos. „Vytvořili jsme pro úředníky studijní program a některé instituce pak začaly podporovat vzdělávání svých úředníků,“ říká Benešová.

Na Metropolitní univerzitě se totiž učí jediný studijní program – veřejná správa. Škola je tedy přímo pro úředníky koncipována. Že by se však například Miss Kuchařová rozhodla začít kariéru stejnou, jako absolvoval její někdejší přítel Richter, je zarážející.

Studující úředníci prý přinášeli škole zkušenosti z praxe

„Ti lidé měli kombinované studium, a vzhledem k tomu, že šlo o zkušené úředníky, tak přinášeli do naší školy své poznatky. Když se tedy u nás dovzdělávali, bylo to přínosné pro ně i naši školu,“ stojí si za svým Benešová.

Celý projekt studia zadarmo přitom podle Benešové byl vlastně dobrým marketingovým tahem pro školu, protože údajně zadarmo studující lidé přilákávali do školy další, tentokrát již platící studenty.

Zajímavé je i vysvětlení obálek, které podle svědectví bývalého rektora Benešová rozdávala některým lidem ve správní radě univerzity. Benešová tvrdí, že se jednalo o odměnu pro členy správní rady za jejich výdaje a čas investovaný do školy. Jednalo se prý o částky od dvou do pěti tisíc korun.

„A abychom ušetřili například na poštovném, tak jim ty peníze byly vypláceny na správní radě,“ snaží se vysvětlit Anna Benešová, proč předávala členům rady částky v obálkách místo standardní cestou bankovních převodů či složenek.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pal

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zachránit svět před komunisty, marxisty a fašisty“. Trump na dálku rozpálil Orbánovu konferenci

16:34 „Zachránit svět před komunisty, marxisty a fašisty“. Trump na dálku rozpálil Orbánovu konferenci

V Budapešti od čtvrtka již potřetí probíhá maďarská verze Konference konzervativní politické akce (C…