Žádná těhotná žena. Říkejte „těhotný člověk“, padlo zcela vážně

30.01.2017 15:12

Zaměstnanci Britské lékařské asociace (BMA) by napříště neměli nazývat těhotné matky „těhotnými matkami“, protože tím mohou poškodit transsexuály. Lepší prý bude, když pracovníci zdravotní služby sáhnou k termínu „těhotný člověk“. Informuje o tom server britského deníku The Telegraph.

Žádná těhotná žena. Říkejte „těhotný člověk“, padlo zcela vážně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Velké Británie
reklama

Britská lékařská asociace vydala interní nařízení, ve kterém doporučuje svým zaměstnancům, aby těhotné ženy do budoucna nenazývali těhotnými ženami, ale pouze těhotnými lidmi, aby se nedotkli jemných duší transsexuálů. Asociace vydala seznam vhodných a nevhodných frází.   

„Velká většina lidí, kteří jsou těhotní nebo v minulosti porodili, můžeme identifikovat jako ženy,“ přiznává v interním dokumentu BMA. Jenže mezi nimi můžeme najít také ženy, které se cítí být muži a ty by mohlo označení těhotná žena urazit.

Celý článek najdete zde

„Nerovnost pohlaví se odráží v tradičních představách o rolích žen a mužů. Ačkoli se tyto role v průběhu času velmi posunuly, stereotypy zůstávají hluboce zakořeněné,“ stojí dál v interním materiálu.

Vedle toho se v oběžníku doporučuje volit vhodnější slovník v komunikaci se starými lidmi. Nemělo by se jim prý říkat „staří lidé“, ale „starší lidé“. Stejně tak není vhodné nazývat výtah určený pro handicapované osoby jako výtah určený pro handicapované osoby. Podle lékařské asociace je vhodnější používat termín „přístupné výtahy“.

Konzervativní poslanec Philip Davies označuje doporučení obsažená v oběžníku za „naprosto absurdní“. Římskokatolický biskup dodává, že mu to připomíná scénu z orwellovských děl. Ukazuje to, jak se určitá skupina lidí snaží formovat a ovládat myšlení společnosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

USA: ,,Jste bílí, jste vini. Opakujte si to.” Pokyny pro pracovníky ze školení

8:03 USA: ,,Jste bílí, jste vini. Opakujte si to.” Pokyny pro pracovníky ze školení

Město Seattle pro své zaměstnance uspořádalo seminář. Ale jen pro ty bílé, aby se naučili, jaký mají…