Žádná wi-fi, žádná hudba. Není cílem, aby se lidé na zahrádkách potkávali, vysvětluje Havlíček

13.05.2021 16:29

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) tvrdí, že na zahrádkách restaurací nebude moci hrát hudba a bude vypnutá wi-fi. „Muzika a v zásadě i wi-fi jsou na zahrádkách zakázané, protože není cílem, aby se tam zejména mladí lidé potkávali,“ prohlásil Havlíček, načež tyto informace dementoval premiér Andrej Babiš s tím, že se o tom ještě bude jednat.

Žádná wi-fi, žádná hudba. Není cílem, aby se lidé na zahrádkách potkávali, vysvětluje Havlíček
Foto: Screen TV Prima
Popisek: Karel Havlíček v pořadu Partie

„Muzika a v zásadě i wi-fi jsou na zahrádkách zakázané, protože není cílem, aby se tam zejména mladí lidé potkávali, dali si jedno pivko a seděli tam čtyři hodiny,“ řekl Havlíček podle informací serveru Idnes.cz. Podle Havlíčka jsou tato opatření běžná v některých evropských státech a jejich cílem je, aby lidé na zahrádkách nevysedávali příliš dlouhou dobu.

„To vypnutí wi-fi si už myslím, že nebude potřeba,“ reagoval později na tiskové konferenci Babiš s tím, že se o tom ještě bude jednat na vládě.

Zákazníci se také budou muset prokázat negativním testem na koronavirus, což se většině restauratérů nelíbí, protože to podle nich nebude možné kontrolovat.

„Vše je proveditelné, akorát musíme chtít. A pokud budeme stále hledat důvody, proč to neudělat, a nabádat ostatní, že to vlastně není nezbytně nutné, možná tím získáme něco ve smyslu určitého ulehčení, ale ve finále tím trestáme sami sebe,“ řekl ovšem Havlíček.

doc. Ing. Karel Havlíček, Ph.D., MBA

  • BPP
  • Trvale pověřený řízením ministerstva dopravy
  • poslanec

Ten dle svých slov na ministerstvu také řeší novou covidovou aplikaci, která by proces ulehčila. V aplikaci by dotyčný měl vyplněno, zda je očkovaný, prodělal covid nebo kdy byl testován. „V nejbližších dnech budou stáhnutelné,“ slíbil Havlíček s tím, že do budoucna by se aplikace mohla propojit s celoevropským covid pasem.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Putin vrací Rusku důstojnost.“ Petříčka u Moravce nepoznáte. Je zle

17:52 „Putin vrací Rusku důstojnost.“ Petříčka u Moravce nepoznáte. Je zle

V Otázkách Václava Moravce se k možnému střetu Ukrajiny a Ruska vyjadřoval bývalý ministr zahraničí …