Žádná wi-fi, žádná hudba. Není cílem, aby se lidé na zahrádkách potkávali, vysvětluje Havlíček

13.05.2021 16:29

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) tvrdí, že na zahrádkách restaurací nebude moci hrát hudba a bude vypnutá wi-fi. „Muzika a v zásadě i wi-fi jsou na zahrádkách zakázané, protože není cílem, aby se tam zejména mladí lidé potkávali,“ prohlásil Havlíček, načež tyto informace dementoval premiér Andrej Babiš s tím, že se o tom ještě bude jednat.

Žádná wi-fi, žádná hudba. Není cílem, aby se lidé na zahrádkách potkávali, vysvětluje Havlíček
Foto: Screen TV Prima
Popisek: Karel Havlíček v pořadu Partie

„Muzika a v zásadě i wi-fi jsou na zahrádkách zakázané, protože není cílem, aby se tam zejména mladí lidé potkávali, dali si jedno pivko a seděli tam čtyři hodiny,“ řekl Havlíček podle informací serveru Idnes.cz. Podle Havlíčka jsou tato opatření běžná v některých evropských státech a jejich cílem je, aby lidé na zahrádkách nevysedávali příliš dlouhou dobu.

„To vypnutí wi-fi si už myslím, že nebude potřeba,“ reagoval později na tiskové konferenci Babiš s tím, že se o tom ještě bude jednat na vládě.

Zákazníci se také budou muset prokázat negativním testem na koronavirus, což se většině restauratérů nelíbí, protože to podle nich nebude možné kontrolovat.

„Vše je proveditelné, akorát musíme chtít. A pokud budeme stále hledat důvody, proč to neudělat, a nabádat ostatní, že to vlastně není nezbytně nutné, možná tím získáme něco ve smyslu určitého ulehčení, ale ve finále tím trestáme sami sebe,“ řekl ovšem Havlíček.

Ten dle svých slov na ministerstvu také řeší novou covidovou aplikaci, která by proces ulehčila. V aplikaci by dotyčný měl vyplněno, zda je očkovaný, prodělal covid nebo kdy byl testován. „V nejbližších dnech budou stáhnutelné,“ slíbil Havlíček s tím, že do budoucna by se aplikace mohla propojit s celoevropským covid pasem.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: jma

pojištění

Kdo rozhoduje o tom, co pojišťovny proplatí, a co už ne? Nejde jen o běžné věci, ale třeba i o to, když někdo potřebuje nějakou mimořádnou léčbu, která by mu zachránila život. Pak místo pojišťoven musí pomáhat ostatní – neříkám, že solidarita není správná, ale jde mi o princip, proč to nehradí pojiš...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

A maso z Ukrajiny si už neškrtne. Oznámení a akce

15:30 A maso z Ukrajiny si už neškrtne. Oznámení a akce

PENNY Market už dále nebude nabízet maso původem z Ukrajiny. Rozhodnutí obchodního řetězce přichází …