Žádné osvobození. Byl to pád do barbarství, z něhož jsme se dodnes nevzpamatovali. Novinář Šafr si z dovolené ulevil nad oslavami konce války

05.05.2015 10:42

Známý novinář Pavel Šafr tráví dovolenou v Itálii, a proto i jeho Facebooku dominují dovolenkové fotografie. I v tomto čase si však šéfredaktor webu Svobodné forum našel prostor pro projevení svých názorů. Tentokrát se rozepsal o „oslavách osvobození“, které jsou podle něj v plném proudu.

Žádné osvobození. Byl to pád do barbarství, z něhož jsme se dodnes nevzpamatovali. Novinář Šafr si z dovolené ulevil nad oslavami konce války
Foto: Archiv PŠ
Popisek: Pavel Šafr
reklama

Nebo respektive „zuří naplno“, jak novinář napsal. A už vůbec prý nechápe, proč se připomínaná historická událost nazývá „osvobození“. „Ve skutečnosti to jsou "oslavy" našeho pádu do východního barbarství a zaostalosti,“ myslí si.

Totalitní režim ruského typu byl podle něj v naprostém rozporu s českou kulturní tradicí a popřením celých českých dějin. Za čtyřicet let propagandy ale dokázal v lidech a jejich myslích vyvolat „odporné blouznění“, se kterým se potýkáme dodnes.

„Je mi moc líto vojáků všech národností, že položili životy za Stalinovo vítězství. A určitě mezi nimi bylo mnoho skutečných hrdinů, kteří bojovali vědomě proti Hitlerovi. Ale musím říci, že to nebylo naše vítězství. Bylo to Stalinovo vítězství,“ píše dále Šafr.

A pokud jde o Stalina, je prý třeba mít vždy na paměti, že to byl především „gigantický grázl a masový vrah“.

Z Facebooku Pavla Šafra:

Všiml jsem si, že oslavy "osvobození" už v naši zemi zuří naplno. Ve skutečnosti to jsou "oslavy" našeho pádu do východního barbarství a zaostalosti. Totalitní režim ruského typu byl v naprostém rozporu s českou kulturní tradicí a s celými českými dějinami. Celé toto odporné blouznění je jen důsledkem sovětské a komunistické propagandy. Je mi moc líto vojáků všech národností, že položili životy za Stalinovo vítězství. A určitě mezi nimi bylo mnoho skutečných hrdinů, kteří bojovali vědomě proti Hitlerovi. Ale musím říci, že to nebylo naše vítězství. Bylo to Stalinovo vítězství. A to byl gigantický grázl a masový vrah.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tak a hotovo. Pavel Novotný se vztekal a bude znova: ODS se ozvala

19:31 Tak a hotovo. Pavel Novotný se vztekal a bude znova: ODS se ozvala

Pavel Novotný, svérázný politik ODS a starosta pražských Řeporyjí, do Sněmovny definitivně kandidova…