Žádný Fiala. Jiný vítěz voleb. Petr Štěpánek má jasno

11.10.2021 7:22 | Ze sítí

Uskupení Trikolora - Svobodní - Soukromníci patří k subjektům, které ve volbách jednoznačně prohrály. Trojice stran nezískala ani 3 procenta hlasů a vedle ČSSD, komunistů, Přísahy a Volného bloku zůstala před branami Sněmovny. Jeden z kandidátů TSS Petr Štěpánek má za to, že tyto volby mají jediného skutečného vítěze a to Brusel. Podle Štěpánka voliči dostanou přesně to, co si zaslouží.

Žádný Fiala. Jiný vítěz voleb. Petr Štěpánek má jasno
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Štěpánek

V říjnu 2021 vyhrála volby do Sněmovny pravicová koalice SPOLU, tedy koalice ODS, lidovců a TOP 09. Bývalý člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání a dnes člen Trikolory a neúspěšný kandidát na poslance Petr Štěpánek má za to, že skutečným vítězem voleb je EU. Byrokraté v Bruselu.

„Nadšení bylo v centrále koalice Spolu veliké. Uvidíme, jaké bude vystřízlivění. Také voliči dostanou přesně to, co si zaslouží. Více Bruselu, smrtící Green Deal, zdražení takřka všeho, homosexuální manželství, hafo roztodivných pohlaví a politických neziskovek, multikulti, orwellovské chvilky nenávisti, ještě více politické korektnosti a zabetonovanou Českou televizi na bruselský způsob,“ napsal Štěpánek na sociální síti Facebook.

Zdá se mu, že koalice SPOLU vlastně naplnila své cíle. Vrátila Česko na bruselskou dráhu a navíc dokázala voliče oslovit natolik, že v nové Sněmovně naroste jak počet poslanců ODS, a to z 25 na 34, tak počet lidovců, které Štěpánek nazývá „(ne)křesťanskými socialisty“, s 23 křesly a TOP 09, která získala místo 7 poslanců 14 zákonodárců.

Nespokojen musí být šéf hnutí ANO a končící premiér Andrej Babiš, který sice přišel jen o 6 poslanců, ale svou předvolební kampaní zlikvidoval nejen Piráty, kteří budou mít pouze 4 poslance, ale také své koaliční partnery - sociální demokraty a komunisty, kteří vypadli ze Sněmovny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

EU nás uvedla v omyl s očkováním. Babiš vytáhl silné info

19:41 EU nás uvedla v omyl s očkováním. Babiš vytáhl silné info

„Kdo za to může? Co nám říkala celý rok Evropská komise? Že když dosáhneme 70 procent proočkování do…