Zádušní mše za Karla Gotta začala, obřadu jsou přítomni také Zeman, Babiš, Kubera a Pellegrini

12. 10. 2019 11:11

Na třetím nádvoří Pražského hradu i na Hradčanském náměstí probíhá sobotní rozloučení se zpěvákem Karlem Gottem. V katedrále sv. Víta začala v 11:00 hod. zádušní mše, kterou slouží arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. V katedrále jsou stovky hostů.

Zádušní mše za Karla Gotta začala, obřadu jsou přítomni také Zeman, Babiš, Kubera a Pellegrini
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Gott
reklama

Kardinál Duka v úvodu přivítal v katedrále přítomné a především vdovu po Karlu Gottovi Ivanu, i zpěvákovy dcery. Oproti původnímu plánu dorazily i obě nejmladší Mistrovy dcery, Charlotte Ella a Nelly Sofie.

Během mše má zaznít oblíbená píseň Karla Gotta Ave Maria v podání zpěvačky Lucie Bílé a skladba Césara Francka Panis Angelicus v přednesu Evy Urbanové a Štefana Margity.

Na náměstí před Hradem je připravena velkoplošná obrazovka, na níž veřejnost sleduje pietu v katedrále sv. Víta. Hrad bude kvůli obřadu v sobotu částečně uzavřen, pro turisty znovu otevře od 14:00.

Mše za zesnulého zpěváka Karla Gotta v katedrále sv. Víta se účastní prezident republiky Miloš Zeman, předseda vlády ČR Andrej Babiš s manželkou, předseda Senátu Parlamentu ČR Jaroslav Kubera s manželkou, jakož i slovenský premiér Peter Pellegrini. Na místě jsou také ministr vnitra Jan Hamáček a ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček. Na obřad přijel také ministr životního prostředí Richard Brabec.

Společně s hercem a prezidentem karlovarského filmového festivalu Jiřím Bartoškou přišla také Dagmar Havlová. Na mši dorazili také herec Boleslav Polívka, autor textu Gottovy písně Když muž se ženou snídá Karel Šíp a český hokejista Jaromír Jágr, Dále zpěvák, Gottův dlouholetý přítel Michal David, herečka Ivana Chýlková s manželem, hercem Janem Krausem. Pozvání přijala i zpěvačka Helena Vondráčková s manželem Martinem Michalem.

Přišel také zpěvák Petr Janda s manželkou, hudebníci Karel Vágner a Felix Slováček v doprovodu přítelkyně Lucie Gemelové, zpěvák Milan Drobný a další osobnosti.

Po zádušní mši v katedrále sv. Víta má následovat poslední rozloučení Gottových nejbližších s Mistrem. Zpěvákovy ostatky budou zpopelněny v pražském motolském krematoriu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Očkování: Titanik, jdeme ke dnu. Kašleme na Západ, řekli si. A zařídili se

10:07 Očkování: Titanik, jdeme ke dnu. Kašleme na Západ, řekli si. A zařídili se

Statistiky očkování jsou ke státům Evropské unie neúprosné. Nejlepší je Velká Británie, která z unie…