Zahradil: Juncker opět prokázal, že není nadarmo jeden z nejprotřelejších evropských politiků

11.07.2014 12:40

„Naletěli Junckerovi“, tak nazval svůj komentář k výběru předsedy Evropské komise 1. místopředseda ODS a zároveň europoslanec Jan Zahradil. Podle něj Jean-Claude Juncker tento týden opět prokázal, že není nadarmo jeden z nejprotřelejších evropských politiků. Slíbil prý všechno všem. Velká koalice socialistů a lidovců se podle Zahradila v Evropském parlamentu ještě více semkla a dává jednoznačně najevo, že se s odlišnými názory dokáže rychle vypořádat.

Zahradil: Juncker opět prokázal, že není nadarmo jeden z nejprotřelejších evropských politiků
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Zahradil
reklama

Během putování po politických frakcích v Evropském parlamentu prý slíbil všechno všem. „Na vysvětlenou: Pan Juncker má být, údajně na přání voličů, instalován do čela Evropské komise. Nevadí, že jeho jméno si dokáže vybavit jen osm procent Evropanů a pouze deset procent obyvatel kontinentu hlasovalo pro strany, které jej na tuto funkci nominovaly. Federalisté se zkrátka rozhodli dohrát hru na budování skutečné evropské `vlády` a politizaci úřednické EK až do konce,“ míní Zahradil a zdůrazňuje, že federalistické sny získaly ve volbách minimální podporu veřejnosti.

Ing. Jan Zahradil

  • ODS
  • Řekněme NE evropské federaci!
  • europoslanec

Juncker při návštěvě socialistů údajně vytáhl všechna levicová esa. „Ostře kritizoval připravovanou smlouvu o transatlantickém obchodním a investičním partnerství (TTIP), která má usnadnit obchod mezi EU a USA, a stihl také slíbit, že vrátí do hry kontroverzní směrnici o harmonizaci mateřské dovolené,“ popisuje europoslanec ODS.

Celý článek Jana Zahradila ZDE.

Jenže podle Zhradila zanedlouho stál před poslanci konzervativní frakce, ve které působí i občanští demokraté. A tam se zase rozhodl údajně říci to, co v této frakci chtějí slyšet. „Smlouvu TTIP naopak plně podpořil a slíbil, že směrnici o mateřské dovolené shodí ze stolu…“ tvrdí Zahradil.

Velká koalice socialistů a lidovců se ještě více semkla

„Svou funkci má pan Juncker každopádně jistou. Po posílení kritiků evropské integrace v květnových volbách se velká koalice socialistů a lidovců ještě více semkla a dává jednoznačně najevo, že se s odlišnými názory dokáže rychle vypořádat.“ Tak alespoň Zahradil vidí snahu velké koalice v EP.

„Zatím to tedy vypadá, že v EU se pojede dál ve stejných kolejích, jen se ve vlaku zatáhnou záclonky. Zasloužilí aparátčíci, jejichž letité federalistické sny získaly ve volbách minimální podporu veřejnosti, si mezi sebou rozdělí funkce. A přikyvovači jako pan Keller si opět nevšimnou, že se jim věší bulíky na nos,“ nezakrývá své zklamání Zahradil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Daniela Kroupu v ČT nikdo nezastavil, a tak řekl, co řekl. Paroubek ve varu. Chystá vážnou dohru

18:41 Daniela Kroupu v ČT nikdo nezastavil, a tak řekl, co řekl. Paroubek ve varu. Chystá vážnou dohru

Bývalý premiér Jiří Paroubek se tvrdě opřel do filozofa, disidenta a chartisty Daniela Kroupy, který…